1 milliárd jutott a Kósa Lajoshoz köthető korcsolyázó központra a Gazdaságvédelmi Alapból
A kormány újabb tízmilliárdokat szabadított fel a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak kivédésére létrehozott Gazdaságvédelmi Alapból.
A hétfői Magyar Közlönyben megjelent kormányhatározattal összesen 31,3 milliárd forintot csoportosított át a kormány. A forrás nagyobb részét, 28,8 milliárd forintot a koronavírus-járvány negatív gazdasági hatásainak ellensúlyozására létrehozott Gazdaságvédelmi Alapból vonták el, 2,5 milliárd forintot pedig a Központi Maradványelszámolási Alapból.
Láthatóan a járvány első hullámának lecsengésével és a gazdaság újraindításával párhuzamosan a kormány úgy látja, egyre kevesebb költségvetési forrásnak kell gyorsan hozzáférhetőnek lennie. Ennek eredménye, hogy az elmúlt hetekben egyre több pénzt szabadít fel, és költ el a Gazdaságvédelmi Alapból.

A korábbi százmilliárdok helyett most egy szerényebb összeget, 28,8 milliárd forintot pántlikázott fel a kormány. Ebből most
- a legtöbb pénzt, 7,5 milliárd forintot a Nemzeti Hauszman Tervre csoportosították át,
- 4,3 milliárd forint ment a kerékpáros létesítmények fejlesztésére,
- 3,6 milliárd forint jutott az Innovációs és Technológiai Minisztérium igazgatásának,
- 2,5 milliárd forint a Várkapitányság Nonprofit Zrt. kulturális fejlesztési, örökségvédelmi és egyéb feladatok ellátásának támogatását szolgálja,
- 2,1 milliárd forint a Semjén Zsolt nevével összefonódó, jövő évi vadászati kiállítás előkészítését szolgálja, a rendezvényre legutóbb április 24-én csoportosított át a kormány 1,67 milliárd forintot. Előtte novemberben kapott 2 milliárdot, vagyis eddig már összesen 5,7 milliárd forint ment el a világkiállítás szervezésére.
- 1,9 milliárd forint friss forrást biztosítottak a kormányzati kommunikációra és konzultációra,
- 1,8-1,8 milliárd forintot csoportosítottak át a Külgazdasági és Külügyminisztérium igazgatásának, valamint az egyetemeknek és főiskoláknak,
- 1,4 milliárd a felsőoktatás speciális feladatait szolgálja,
- 1,07 milliárd még a Kósa Lajoshoz köthető Nemzeti Korcsolyázó Központ fejlesztésére is jutott a Gazdaságvédelmi Alapból.
A Központi Maradványelszámolási Alapból elvont 2,5 milliárd forint szintén több előirányzat között oszlik meg:
- 800 milliót kapnak a művészeti intézmények,
- 470 millió a Miniszterelnökség igazgatásának,
- 424 millió a nemzetiségi támogatásokra jut,
- 400 millió forinttal az egyházi célú közösségi programokat támogatják,
- 185 millióval a sportakadémiákat támogatja a kormány,
- 170 millió pedig ezúttal is a versenysport támogatását szolgálja.
Utóbbi két tétel aprópénznek tűnik ahhoz képest, hogy a veszélyhelyzet idején a kormány több mint 50 milliárd forintot költött el valamilyen sportcéllal összefüggésben.
Jól jönne 1,5 millió forint?
A Bank360.hu és az Mfor kalkulátora alapján az alábbi törlesztőrészletekre számíthatsz, ha másfél millió forintra van szükséged:
A Raiffeisen Bank személyi kölcsöne 30 253 forintos törlesztőrészlet mellett lehet a tiéd 60 hónapos futamidővel. A THM-plafon miatt ezt az összeget 2021. januártól kell fizetni, év végéig 28 410 forint a havi törlesztőrészlet. Az Erste Banknál az induló törlesztőrészlet 28 721 Ft, majd 2021. januártól 32 355 forint, míg a Cetelemnél 28 721 forint a kezdő törlesztőrészlet, később pedig 32 643 forint. Másfajta kölcsönt keresel? Ez a kalkulátor segíthet megtalálni azt a hitelt, amit keresel.