A szociális államtitkár a családi olimpia rendezvényen azt mondta, hogy az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett program országos lefedettséggel valósul meg, minden megyében több helyszínen. Kitért arra is, hogy a kabinet eddig már több mint kilencmilliárd forinttal támogatta a leghátrányosabb helyzetű csoportok munkába történő visszatérését az Új Széchényi Terv keretében. Soltész Miklós elmondta: a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján elérhető pályázat támogatást ad a megváltozott munkaképességűek elhelyezkedéséhez, és ahhoz, hogy munkatapasztalatot szerezzenek.
Maximum öt hónapig, 100 százalékos bértámogatást biztosítanak azon vállalkozások számára, amelyek vállalják az ilyen munkaerő alkalmazását. A bértámogatás mellett számos munkaerő-piaci integrációt segítő szolgáltatás is elérhető lesz a program keretében. Kitért arra is, hogy a kabinet eddig már több mint kilencmilliárddal támogatta a leghátrányosabb helyzetű csoportok munkába történő visszatérését az Új Széchényi Terv keretében. A pályázatok a megváltozott munkaképességű munkavállalók képzéséhez, munkaerő-piaci integrációjához, elhelyezkedést segítő szervezetek fejlesztéséhez nyújtanak támogatást.
Soltész Miklós szólt arról is, hogy június 21-étől lehet jelentkezni arra a kétmilliárdos keretre, amely a megváltozott munkaképességűek nyílt munkaerő-piaci elhelyezkedését segíti. Szeptember 7-éig lehet továbbá pályázni arra a 2,7 milliárd forintra, amelynek célja a megváltozott munkaképességű személyeket foglalkoztató, nem állami szervezetek támogatása. Több mint 700 millió forinttal támogatnak több mint 90 szervezetet, amelyek szintén fogyatékossággal élőket támogatnak. Soltész Miklós kifejtette: a kormány egyik legnehezebb döntése volt, amikor az egész rokkantsági rendszert felülvizsgálatát elvégezte.
MTI