2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Elképesztő mennyiségű készpénzt (likvid pénzt) tart egy átlag milliárdos, ami a piacokba vetett bizalom hiányát, vagy akár a befektetésekre való gyors reagálás képességének fenntartását is jelentheti.

Átlagosan 600 millió dollárt (146 milliárd forint) tart készpénzben, illetve lekötetlen gyorsan „mozgósítható” formában egy „átlagos” milliárdos. Ez az összeg 60 millió dollárral magasabb, mint a tavalyi érték, így 19 százalékra emelkedett a készpénzállomány nagysága a milliárdosok teljes vagyonához viszonyítva – írja a CNBC a Billionaire Census from Wealth-X and UBS jelentésre hivatkozva.

Ez mennyiség azért is meglepő, mert a milliárdosok átlagos ingatlanvagyona 160 millió dollárt tesz ki, amely nagyságrendekkel kisebb a készpénzállománynál.

Simon Smiles, az UBS befektetési tanácsadója szerint a gazdag családok, amelyekkel beszélt egyaránt azon morfondíroznak, hogy mit csináljanak a készpénzzel. Ő pedig rendre azt javasolja, hogy inkább vállaljanak kisebb kockázatokat, mintsem az infláció miatt folyamatosan veszítsen értékéből. A készpénzállomány emelkedését jelző tendencia egyébként vélhetően a 2008-as pénzügyi válságból gyökerezik, amióta az emberek jóval óvatosabbak a vagyonukat illetően. Jelenleg úgy tűnik, hogy az gazdagok inkább veszítenek egy kicsit, mintsem, hogy sokat kockáztassanak.

Egyébként a kisebb vagyonnal bíró milliomosok, multimilliomosok körében is divat a készpénz, teljes vagyonuk 20-30 százalékát tartják likvid pénzben.

A jelentésből az is kiderül, hogy a milliárdosok száma 7 százalékkal emelkedett 2014-ben tavalyhoz képest. Egészen pontosan 2170-ról 2325-re. Szomorú, hogy a női milliárdosok mindössze 286-an vannak. Együttes vagyonuk egyébként 7300 milliárd dollárt tesz ki, amely  a teljes tavalyi magyar GDP több mint 60-szorosa.

A milliárdosok számának változása az egyes régiókban
(Forrás: Statista)

A legtöbb milliárdos Európában él, majd Észak-Amerika és Ázsia következik. Számuk csak két kontinensen, Afrikában és Ausztráliában, illetve a csendes-óceáni régióban nem nőtt.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!