3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Forbes magazin minden évben közli a leggazdagabb futballklubok és játékosok listáját. A legfrissebb lista szerint 2004 óta először nem a Manchester United a világ leggazdagabb klubja.

A Real Madrid jó szériát tudhat magáénak az elmúlt időszakban. Bár a bajnoki cím már csodával határos módon érhető csak el, ugyanakkor a csapat BL-elődöntőt játszik miután kiejtette a Manchester Unitedet. A királyi gárda ráadásul üzleti tekintetben is túllépett az angol iparvárosi focibirodalmon.

8 év után új király

A Forbes magazin 2004 óta jegyzi a leggazdagabb futballklubok listáját, és azóta csak a manchesteri vörösmezes csapat vezette egészen idáig. Mivel a Real Madrid 2012-ben 600 millió eurós bevételre tett szert, így idén a 3,3 milliárdos kalkulált értékével megelőzte a 3,17 milliárd euróra taksált Unitedet.

Ez a teljesítmény elég jó eredmény annak tekintetében, hogy súlyos válságban van a spanyol gazdaság és 25 százalék fölött van a hispán munkanélküliségi ráta.

A recept

Fiorentino Perez spanyol milliárdos, iparmágnás ül jelenleg a madridi csapat elnöki székében, akinek az elnöklése alatt folyamatosan növekedtek a klub bevételei. A elnök stratégiája mentén rengeteget költ a klub a legjobb focistákra, majd amit lehet azt meg kell nyerni, és az összes üzletágat bővíteni.

Perez 2000-ben vette át a Real Madrid irányítását, amikor az közel volt a fizetésképtelenséghez. Eladta a klub eszközeit, majd olyan szupersztárokat igazolt, mint David Beckham, Luis Figo, vagy Zinedine Zidane, amivel óriási kereskedelmi bevételekre tett szert. Bár akkor nem nyert sok mindent a "galaktikus" csapat, a 2005-ös bevételek 45 százalékkal növekedtek. A sztárok érkezésével a tévés bevételek is emelkedtek, valamint az igen komoly mértékű stadionfejlesztéseknek hála a szurkolók is kétszer annyit költenek.

Szponzori 100 milliók

A spanyol ingatlanválság ellenére Fiorentino Perez által felépített kiegyensúlyozott pénzügyi modell működőképesnek bizonyult. A Real Madrid nemrég írt alá egy 2020-as évek közepéig tartó évi 40 millió dolláros szponzori szerződést az Adidasszal, miközben az Emirates Airlines és a BBVA spanyol bankcsoport az egyéb szponzortevékenységekkel 240 millió dollárt hozott tavaly a csapat konyhájára. A klub szerződése a Bwinnel idén jár le, ami évi 20 milliós bevételt eredményezett.

Közvetítések

A királyi klub 250 millió dolláros összeget kaszál a televíziós közvetítésekből, ami óriási összeg, ha azt vesszük hogy a teljes liga díja - az FC Barcelonájét is magában foglalva - 750 millió dollár. Ez persze piszkálja a "verhetetlen" pároson túli csapatok csőrét.

Fejlesztések

A fejlesztések nem állnak le. A Real Madrid saját tv-csatornájának szolgáltatási palettája folyamatosan bővül, kiegészülve internetes tartalmakkal, és okostelefonon elérhető alkalmazásokkal.

A 2018-ig a klub stadionját, a Santiago Bernabeut 320 millió dollárból korszerűsítik, ami még úgyis megtelik minden meccsen, hogy a spanyol munkanélküliség 26 százalékos.

Egyéni szerződések

A klub elnök Perez a játékosoknak olyan szerződéseket kínál, ami az egyéni reklámbevételük egy részét a klubnak biztosítja. Cristiano Ronaldo például a klubon kívüli reklámbevételeinek 40 százalékát szolgáltatja be a klub kasszájába, míg a tervek szerint az új szerződésekben a klub már 50 százalékban igényt tart erre.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!