A gyanúsítottak hamis munkáltatói igazolásokkal igényeltek hitelt különböző pénzintézetektől, többnyire százezer forintos nagyságrendű áruvásárlási kölcsönt kértek és kaptak - mondta Fülöp Gergely százados. Hozzátette: általában néhány hónap után az érintettek nem fizették a törlesztőrészleteket, így összesen mintegy 20 millió forint kárt okoztak.
A szóvivő közlése szerint voltak, akik a hamis munkáltatói igazolással többmilliós lakáskölcsönt igényeltek, de azok törlesztőrészleteit rendesen fizették. Megjegyezte: számos esetben csak kísérleti szakban maradt a bűncselekmény, a bankok ugyanis elutasították a jogtalan kérelmeket.
Fülöp Gergely kitért arra, hogy az ügyben 2008-ban indult nyomozás, miután egy szintén hitelcsalásos ügyben házkutatást tartottak egy balkányi nő lakásán. A 44 éves asszonynál három füzetet találtak, nevekkel és cégekkel, s akkor merült fel, hogy az ott szereplő gazdasági társaságok nevében fiktív munkáltatói igazolásokat készítettek.
A nő mellett egy 35 éves nyíregyházi férfi az ügy másik főszereplője, őket üzletszerűen elkövetett csalással és magánokirat-hamisítással gyanúsítják, míg a hitelfelvevők a rendőrség szerint csalást követtek el. Az ügyet a kétéves nyomozás befejezése után vádemelési javaslattal adta át az ügyészségnek a rendőrség.
MTI/Menedzsment Fórum