Az európai uniós és nemzeti támogatással, illetve önkormányzati saját forrásból megvalósuló 12 beruházás együttes értéke 23 milliárd 995 millió forint, közülük a legnagyobb összegű, 13,4 milliárdos a szennyvízelvezetési és tisztítási projekt. A városhoz tartozó üdülőhely, Sóstógyógyfürdő idegenforgalmi fejlesztésére, valamint a helyi sportcsarnok rekonstrukciójára több mint 2-2 milliárd forintot költenek.
Másfél-másfél milliárd forintba kerül az Érkerti-lakónegyed megújítása, valamint a borbányai régi hulladéklerakó-telep rekultivációja, 1-1 milliárdba pedig a stadion, illetve a hulladékgazdálkodási eszközrendszer fejlesztése.
Fél-fél milliárd forintot meghaladó összegből kilenc közintézmény épületének energetikai fejlesztését végzik és korszerűsítik a belterületi utakat is. A polgármesteri hivatal épületegyüttesén napelemes energiarendszert alakítanak ki, 22,3 millió forintért.
Két, határon átnyúló projektben partnerként vesz részt a nyíregyházi önkormányzat: az ukrajnai Munkács és Ungvár ivóvízrendszerének korszerűsítését, valamint a romániai Szatmárnémetivel a gazdasági együttműködés erősítését készítik elő.
Az ülésen elhangzott még, hogy hogy a nyíregyházi önkormányzat 11 kisebb, együttesen közel egymilliárd forint értékű beruházás megvalósítására pályázatot nyújtott be, amelyek elbírálása tart. Közöttük szerepel óvodák korszerűsítése, a többségében romák lakta Huszár-lakónegyedben közösségi szolgáltatások megújítása, műemléképületek rendbe tétele, a jósavárosi lakónegyedben pedig térfigyelő kamerarendszer létesítése.
MTI