2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Az 4,3 milliárd euró, vagyis 1,4 billió forint.

A washingtoni igazságügyi minisztérium megerősítette érvényében a Royal Bank of Scotland (RBS) bankra a 2008-as pénzügyi válságot megelőzően a jelzálog-alapú származékos befektetési eszközökkel végzett szabálytalan műveletek miatt kivetett 4,9 milliárd dolláros (4,3 milliárd euró) bírságot.

Az RBS még májusban állapodott meg a 2005 és 2008 között folytatott jelzáloglevél-fedezetű származékos értékpapírok forgalmazása miatt kivetett bírság összegéről az amerikai hatóságokkal. 

A bírság összege alacsonyabb lett a szakértők által becsültnél. A Deutsche Bank 2017 elején állapodott meg jelzáloghitel-fedezetű származékos befektetési eszközök forgalmazása miatt kivetett bírság 7,2 milliárd dolláros összegében. A Bank of America pedig 2014 augusztusában fizetett ki 16,7 milliárd dolláros büntetést a globális pénzügyi válsághoz vezető jelzáloglevél-fedezetű származékos befektetési eszközök bedőlésében játszott szerepéért. 

A washingtoni igazságügyi minisztérium döntésével az RBS megszabadult az ellene indított eljárás jogkövetkezményeitől és ismét megkezdheti az osztalék fizetését részvényeseinek. Az osztalékfizetés legnagyobb haszonélvezője a brit kincstár lesz, miután több részesedésvásárlást követően tulajdonrésze 62 százalékra emelkedett.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!