Ahhoz képest, hogy tavaly mennyien fordultak állampolgársági kérelemmel a magyar államhoz, elenyésző azok száma, akik fennakadtak a rostán, vagyis honosítási kérelmüket elutasították.
Pintér Sándor belügyminiszter
Pintér Sándor belügyminiszter egy írásbeli tájékoztatásban közölte pár napja, hogy 2016-ban 64 723 esetben kérte a Terrorelhárítási Központ (TEK) véleményét a magyar állampolgárság megszerzésére irányuló eljárásokkal összefüggésben az állampolgársági ügyekben eljáró szerv.
Mint a Mesterházy Attila szoclalista képviselő kérdésére adott válaszból kiderül, a TEK 49 esetben nem javasolta az állampolgárság megadását.
A szűkszavú írásbeli válasz ennél több információt nem tartalmaz. A lényegi információkra korlátozódó reagálás magyarázata az lehet, hogy a kérdező érdeklődése politikai tartalmú volt. Mesterházy azért volt kíváncsi ezekre az adatokra, mert - mint írta - sajtóinformációk szerint a Terrorelhárítási Központ kockázatokat tárt fel Zaid Naffa, Jordánia tiszteletbeli konzuljának magyar állampolgársági kérelmének benyújtását követő átvilágítás során.
Értesülések szerint Naffa jó kapcsolatokkal rendelkezik a legfelsőbb magyar állami körökkel. Ezen túl pedig közreműködött a dúsgazdag szaúdi, Ghaith Pharaon magyarországi beutazását. Pharaon egyébként körözés alatt állt.
Ez azonban nem riasztotta vissza attól, hogy ő is beadja magyar állampolgársági kérelmét, másokkal egyetemben, akik ugyanúgy Jordánia tiszteletbeli konzulátusának budapesti címét adta meg az eljárás során.
Az ezekről szóló papírokból pedig állítólag az derült ki, hogy Naffa kérelmének befogadását nem javasolta a TEK. Aminek csak nagyon komoly indoka lehet, például nemzetbiztonsági kockázat.
mfor.hu