Előbbi kapcsán a 100-as vasútvonal Püspökladány és Ebes, illetve Ebes és Debrecen közötti szakaszának felújítását, illetve a debreceni főpályaudvar fejlesztését, utóbbiból a kis- és középvállalkozások versenyképességének javítását, az ipari parkok kialakításának támogatását, illetve a kutatási-innovációs projekteket emelte ki.
A Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) projektjei esetében eddig több mint 53 milliárd forint értékű támogatási szerződést kötöttek meg, amelyben érintett a megye csaknem valamennyi települése - tette hozzá Pajna Zoltán, kiemelve közülük az ivóvízminőség-javítási, a szennyvízkezelési, a hulladékgazdálkodási, projekteket, illetve az egykori hortobágyi bombázólőtér tájrehabilitációs programját.
A Terület és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) csaknem 100 milliárdos forrásából több településen megújul az egészségügyi alapinfrastruktúra, megépül 40 kilométer hosszúságú kerékpárút. Az új idegenforgalmi beruházások, köztük a hét települést érintő szürkemarha-hajtóút elkészültével pedig 70 ezer új látogatóval számolnak Hajdú-Bihar turisztikai szakemberei - ismertette a közgyűlés elnöke.
Pajna Zoltán végezetül kiemelte: az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (EFOP) 38,7 milliárdos forrásán 249 nyertes pályázó osztozik. A debreceni tankerület 1,5 milliárd, a berettyóújfalui 2,8 milliárd, a hajdúböszörményi 1,5 milliárd forint pályázati pénz nyert fejlesztési tervei megvalósítására.