A szakember szerdai budapesti sajtótájékoztatóján kifejtette: a kilábalás alakulása elsősorban a görög államadósság problémák nyomán kialakult bizalmi válság továbbterjedésétől függ. Meglátása szerint az utóbbi időszakban borúsabbá váltak a növekedési kilátások elsősorban Európában, ismét romlott a hitelezési helyzet, ami szintén lassítja a gazdasági növekedés beindulását, és az előrejelzések szerint a munkanélküliség csökkenése sem várható az idén.
Az euró jövőjével kapcsolatban Háda Bálint az optimisták közé sorolta magát, véleménye szerint "korai még temetni a közös devizát". Úgy vélte, az uniós országoknak érdekük az együttműködés, hiszen földrajzi elhelyezkedésükből fakadóan a világ gazdaságilag egymással leginkább összefüggő kontinensén helyezkednek el. Az EU számára az egyetlen alternatíva a központosítás, azaz a nemzeti költségvetések és politikák feletti közös ellenőrzés megvalósítása - fejtette ki.
A magyarországi növekedési kilátásokról szólva elmondta: bár a legutóbbi GDP adatok alapján feltételezhető, hogy további csökkenés már nem várható, de fordulatról még semmiképp sem lehet beszélni, a kilábalás lassú lesz.
A feldolgozóipar export teljesítménye továbbra is a német megrendelésektől függ, és várhatóan itthon is lassú lesz a munkaerőpiac javulása, ami egyébként is csak elmaradással követi a fellendülést.
A forint árfolyam alakulásával kapcsolatban úgy vélekedett: azt a külföldi befektetőknek a magyarországi növekedésbe vetett bizalmán kívül befolyásolják az új kormány gazdasági lépései is. Az alapkamat további csökkentésére - amely szerepel a kormány célkitűzései között - Háda Bálint szerint a jelenlegi helyzetben nincs reális esély.
A szakember szerint a tőzsdék még várhatóan esni fognak, így short pozíciók felvételét javasolta. A devizapiacon a dollár mellett az ázsiai és dél-európai devizákat, az árupiacon pedig az arannyal szemben az ezüstöt értékelte jó befektetésnek.
MTI/Menedzsment Fórum