Mendrey László, a PDSZ elnöke hétfőn az MTI-hez eljuttatott közleményében rámutatott: még egy sikeresen feltöltött portfólió sem alkalmas arra, hogy annak figyelembevételével minősítsék egy pedagógus szakmai felkészültségét. Szerinte kizárólag azt méri, hogy a pedagógus mennyire felel meg a kormányzati elvárásoknak, a politika kívánalmainak, semmilyen módon nem motivál a minőségi szakmai munkára, megosztást, ellentéteket szít a pedagógusok, valamint az iskola és a társadalom tagjai között.
Olyan oktatási rendszer konzerválásába kívánják bevonni a pedagógusokat, amely használhatatlan tudást ad diákjainak, s a jobb jövő reményét is elveszi a felnövekvő generációtól - fejtette ki a szakszervezeti vezető.
Mendrey László lényegtelennek tartja azt, hogy ki értelmezi rosszul a kormányrendeletet, és az is lényegtelen szerinte, hogy az érintett pedagógusok hibáztak-e vagy sem. Kiemelte: 1321 pedagógus hét évre számolt béremelésének összege néhány milliárd forint. Ennél sokkal több pénz folyik el évente, különféle presztízs-beruházásokra.
"Az Emmi vezetőjének erkölcsi kötelessége ennek a méltatlan helyzetnek a pedagógusok érdekeit preferáló feloldása. A lehető leggyorsabban" - írta közleményében az érdekvédő. A Pedagógusok Szakszervezete pénteken a kormánynál a sztrájkbizottság azonnali összehívását kezdeményezte a pedagógusok előmeneteli rendszere, különösen a nyugdíj előtt álló pedagógusok minősítése és béremelése ügyében.
Az államtitkárság erre úgy reagált, hogy a köznevelés minden résztvevője részére - így a szakszervezeteknek számára is - pontosan ismert volt, hogy miként történik a nyugdíj előtt álló pedagógusok minősítése. Palkovics László államtitkár a két héttel ezelőtti PSZ-tárgyalásokon az országos választmánnyal hosszasan egyeztetett, ahol a szakszervezeti vezetők napirendre tűzhették volna a pedagógus minősítési rendszerrel kapcsolatos aggályaikat, hiszen számukra is tudott, ismert dologról volt szó - olvasható a közleményben.
MTI