A tervezett változtatás szerint fejlesztési tartalékképzés esetén az adómentes nyereség mértéke 25 százalékról 50 százalékra emelkedik, de maximálisan csak 250 millió forintig vehető igénybe.
Vámosi-Nagy Szabolcs megjegyezte: a társasági adózás jelenleg hatályos szabályai szerint az adókedvezmény 25 százalék, és 500 millió forintos határig érvényes, de "az nem életszerű, hogy egy kis- vagy közepes vállalkozás olyan nagy összegű fejlesztési tartalékot tud képezni, hogy 250 millió forintnál több adókedvezményt képes igénybe venni, ezért számukra a 25 százalékos mérték 50 százalékra való emelése a meghatározó".
Az APEH volt elnökhelyettese felhívta a figyelmet arra, hogy a fejlesztési tartalék ugyan adóalap-csökkentő tételként jelentkezik, de a beruházás megvalósulása, azaz a tárgyi eszköz beszerzése után - az Európai Unió rendelkezései alapján - az adózás során az amortizációt nem lehet elszámolni, hiszen az adókedvezmény állami támogatásnak minősül, tehát abból újabb kedvezményhez már nem lehet hozzájutni. Azaz a 2008-tól igénybe vehető megemelt adókedvezmény lényegében az adó időbeli eltolását jelenti.