Kovács Tibor elmondta: a frakció ülésén jelen volt Veres János pénzügyminiszter és Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. Az MSZP frakció a kormány adócsomagjáról tárgyalt, és a jelenlévők úgy nyilatkoztak, hogy összességében támogatják a kabinet javaslatait, és elfogadják annak módosulását, ha a kormánynak az Országos Érdekegyeztető Tanácsban sikerül megállapodásra jutnia - közölte a frakcióvezető-helyettes.
Kovács Tibor kiemelte, hogy hozzávetőleg ötvenen voltak jelen az ülésen, és közülük többen azt javasolták, hogy az üdülési csekket a kormány terveihez képest "kezeljék másképpen". Sokan kérdéskén felvetették, hogy vajon nem veti-e vissza az üdülési hajlandóságot a juttatás megadóztatása, de elhangzott az is, hogy a csekkek csupán tíz százalékát használják valóban üdülésre.
A frakcióban alternatívaként megfogalmazódott, hogy az üdülési csekk továbbra is lehet-e adómentes, ha a felhasználási körét a jövőben szűkítik - tette hozzá Kovács Tibor. A frakcióvezető-helyettes elmondta még, hogy a képviselőcsoport vizsgálná azt is, hogy az étkezési utalványokat szükségszerű-e fenntartani. Néhányan pedig felvetették, hogy a falusi turizmust nem kellene teljes egészében adókötelessé tenni.
A képviselőcsoport jelen lévő tagjainak túlnyomó többsége - elfogadva a kormány álláspontját - azt mondta: a benyújtott adócsomag nem puhult fel a korábban bejelentett tervekhez képest - közölte Kovács Tibor.
A frakcióvezető-helyettes szavai szerint az ülésen a kormány tagjai részéről elhangzott, hogy a benyújtott adócsomag alapjavaslat. Hozzátette: a kormány a csomag bármely elemének megváltoztatására fogadókész, ha a javaslat az egyensúlyi pályát nem veszélyezteti, és elfogadhatóbbá teszi a terveket.
Az MTI kérdésére, hogy az ülésen szó esett-e esetleges újabb, a jelenleginél is pesszimistább válságkezelő forgatókönyv szükségességéről, Kovács Tibor azt mondta: a kormánytagok arra kérték a frakciótagokat, hogy ne foglalkozzanak pesszimistább forgatókönyvekkel, mert azok önbeteljesítő jóslatként működnek.