A "Lehetőségek és kitörési pontok a kkv szektorban a válság idején" című rendezvényen a vezérigazgató kiemelte: a nagyvállalatokat ösztönözni kell arra, hogy magyar beszállítókat alkalmazzanak, mert így jelentősen bővülhetnek a hazai kkv-k exportkapcsolatai. Hozzátette: Magyarország gazdasági növekedésének legfőbb mozgatója a GDP 70 százalékát kitevő export, azonban ebből jelenleg túl nagy százalékban részesednek a multinacionális nagyvállalatok.
Magyarországon a nagyvállalatok a munkavállalók több mint 30 százalékát foglalkoztatják, termelésük a GDP csaknem 47 százalékát teszi ki, míg az exportból közel 65 százalékkal részesednek. A fejlettebb államokkal összehasonlítva ezek a mutatók jelentős eltolódnak a nagyvállalatok irányába, a kis- és középvállalatok rovására.
Rétfalvi György rámutatott: Magyarország versenyképes termékekkel van jelen a nemzetközi piacokon - ezt bizonyítja az export meghatározó mértékű részesedése a GDP-ből -, azonban a hazai export nagy részét a vállalatok kis része termeli meg. Ezzel együtt a kkv-knak mindenhol felhasználható termékeket kell gyártaniuk ahhoz, hogy növeljék exportjukat.
Az ITD Hungary adatai szerint a teljes export 40 százalékát a 10 legnagyobb cég termelése teszi ki Magyarországon, míg az ezer legnagyobb vállalat az összes magyar export 95 százalékát bonyolítja le.
Egymilliárd forintnál nagyobb összegben csak 230-240 társaság exportál, míg a valamilyen exporttevékenységet folytató, összesen hatezer cégből 2100-2200-nak tíz millió forintnál kevesebb árbevétele származik külföldi szállításokból.