4p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A német nagyvállalatok képviselői nagyra értékelték azokat a lépéseket, amelyeket Magyarország tett és tesz az államháztartás stabilizálása és az államadósság csökkentése érdekében - jelentette ki az MTI-nek adott nyilatkozatában Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára.

Az államtitkár jelen volt azon a találkozón, amelynek keretében a Daimler cég kezdeményezésére a Berlinben tartózkodó Schmitt Pál magyar köztársági elnök  eszmecserét folytatott több, a Magyarországgal való együttműködésben, illetve a magyarországi beruházásokban érdekelt német nagyvállalat vezető képviselőivel. A tanácskozás résztvevőit Cséfalvay Zoltán tájékoztatta a magyar gazdaság reformját célzó intézkedésekről és ezek keretében a közelmúltban nyilvánosságra hozott Széll Kálmán Tervről.

Az államtitkár elmondta: a német ipar számára nagyon fontos kérdés, hogy jó minőségű, magasan képzett szakmunkás-réteg álljon rendelkezésre Magyarországon.  "A reformlépések irányával kapcsolatban egyetértést tapasztaltam" - értékelte Cséfalvay Zoltán, utalva arra, hogy a német partnerek a stabilitást "nyilvánvalóan olyan fontosnak tekintik, mint mi".

A Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára rendkívül fontosnak nevezte, hogy a német befektetők, illetve nagyvállalatok hosszú távban gondolkoznak. "Ezért a hosszú távú terveket tekintettük át, és a német partnerek továbbra is a magyarországi befektetési helyszín mellett kötelezték el magukat" - fűzte hozzá.

A találkozón szó volt a válságadókról is. Ezzel kapcsolatban az államtitkár az MTI-nek elmondta: nyilvánvalóan a cégek nem örültek annak, hogy különadót kell fizetniük, de ezért is várják azokat a reformlépéseket, amelyek lehetővé teszik, hogy 2013-ban már megszűnhessen az. Cséfalvay Zoltán úgy érzékelte, hogy a német nagyvállalatok már előretekintenek: szavai szerint változást észlelt a német vállalati gondolkodásban, azaz a vállalatokat most már nem elsősorban az adó, hanem inkább az érdekli, hogy miként változik meg a magyar gazdaságpolitika, milyen reformok várhatók és miként változik a munkaerő-piac. "Most már inkább előre néznek, nem pedig visszafele" - jelentette ki.

Az államtitkár - aki a magyar uniós elnökség idején a versenyképességi tanácsot vezeti - hangsúlyozta: az elmúlt héten született meg az a "történelmi lépés", amely egy megerősített együttműködés keretében lehetővé teszi az egységes európai szabadalom létrejöttét. A német nagyvállalatok képviselői a csütörtöki találkozón kivétel nélkül megköszönték a magyar elnökségnek ezt a sikert - fűzte hozzá az államtitkár, kiemelve: ötven éves kínlódás után a magyar elnökség idején sikerült elindítani azt a folyamatot, amelynek célja az elengedhetetlenül fontos egységes európai szabadalom. "Valamennyi résztvevő a magyar elnökségnek tulajdonította ezt a sikert" - hangsúlyozta az MTI-nek Cséfalvay Zoltán.

A Schmitt Pállal tartott találkozóról a magyar sajtó képviselőinek nyilatkozott Martin Ja:ger, a Daimler külkapcsolatokért felelős igazgatója is. Elmondta: a német vállalatok érdekeltek a magyar gazdaság stabilizálását célzó erőfeszítésekben, és reményét fejezte ki, hogy azok sikeresek lesznek. Üdvözölte, hogy a magyar uniós elnökség tető alá hozta az egységes európai szabadalom létrehozásával kapcsolatos megállapodást.

A válságadóval kapcsolatban a Daimler igazgatója utalt arra: a világ egyetlen vállalata sem örül a különadónak. "Ilyen adók azonban másutt is vannak, a többi között Németországban is" - fűzte hozzá, hangsúlyozva: "reméljük, hogy ez az adó mind Németországban, mind Magyarországon rövid távon marad csak érvényben." "Erre vonatkozóan a magyar féltől is jelzéseket kaptunk, és ennek örülünk" - jelentette ki az igazgató, utalva arra: a Daimler kedvezőnek tartja a magyar beruházási feltételeket, Magyarország - mint fogalmazott - vonzó helyszín, ahol szívesen vannak, és hosszú távú beruházásokat terveznek.

Frank Klein, a Daimler kecskeméti Mercedes-beruházásának vezetője az MTI-nek elmondta: az első kecskeméti Mercedes a tervek szerint 2012 tavaszán készül el. A Daimler 800 millió eurót ruházott be Magyarországon, és jelenleg a gyártó üzem kiépítése, illetve a munkaerő toborzása folyik. A későbbiekben évente több mint 100 ezer személygépkocsi magyarországi gyártását, és több mint 2500 fős magyar munkaerő alkalmazását tervezik - mondta el Frank Klein.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!