3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A gazdaságfejlesztésre és a munkahelyteremtésre koncentrál a kormány a 2020-ig tartó európai uniós költségvetési időszak forrásainak felhasználásakor - jelentette ki a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.

Csepreghy Nándor elmondta: a 2020-ig Magyarországra érkező mintegy 34,5 milliárd euró uniós forrás 60 százalékát fogja a kormány gazdaságfejlesztésre és új munkahelyek létrehozására fordítani. Kérdésre válaszolva közölte: elsősorban az ország újraiparosításában részt vevő szektorok, az autóipar, az egészségipar és a technológiai tudásra alapozott iparágak lesznek a kiemelt haszonélvezői a következő időszaknak.

A helyettes államtitkár hangsúlyozta: az Európai Unió különböző tagállamai, bár más-más adottságokkal rendelkeznek, hasonló problémákkal küzdenek. Ezek közül az egyik legfontosabb a hosszú távon is fenntartható munkahelyek létrehozása - tette hozzá. Az Európai Bizottság legfontosabb célként azt tűzte ki az EU 2020 programban, hogy 75 százalékos foglalkoztatási rátát érjen el az aktív korúaknál - ismertette. Magyarország erre igent mondott, még 2010-ben meghirdetett egy másik programot, amely arról szól, hogy 10 év alatt egymillió új munkahelyet szeretne létrehozni – emelte ki Csepreghy Nándor.

A sajtótájékoztatót a Munkástanácsok Országos Szövetsége és a Munkástanácsok és Munkavállalói Kérdések Európai Központja (EZA) által rendezett kétnapos budapesti szeminárium alkalmából tartották. A rendezvény témája az európai uniós források felhasználása a foglalkoztatásban, az emberi erőforrás fejlesztésben, a foglalkoztatási képesség elősegítésében.

Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetsége elnöke elmondta: az EZA és a munkástanácsok közötti együttműködés hosszú időre tekint vissza. Hangsúlyozta: fontos kérdés a munkavállalók, a szakszervezetek számára, hogy az új költségvetési időszak forrásait hogyan használják fel a munkahelyteremtésben, a munkavállalók életminőségének javításában. Lényeges, hogy a szakszervervezetek, mint az érintett munkavállalói rétegek képviselői hogyan tudnak beleszólni ezekbe a programokba, a kiírásukba, a célok meghatározásába a hazai keretek között.

Roswitha Gottbehüt, az EZA főtitkára kiemelte: fontos, hogy a munkaerőpiaci szereplők, a munkaadók, a munkavállalók képviselői és a kormányzat egyenrangú partnerekként folytassanak párbeszédet egymással. A szociális párbeszédnek, a szakszervezetek döntéselőkészítésbe való bevonásának nagy jelentősége van a jövőben is – emelte ki az EZA főtitkára.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!