Hivatalosan azért, mert szervezetirányítási nézetkülönbség alakult ki a Pénzügyminisztériummal. A cikk szerint elképzelhető, hogy lesznek vezetők, akár a négytagú felügyeleti tanácsból is, akik követik példáját.
A pénzügyi felügyeleti jogokat a felügyeleti tanács gyakorolja, ez a PSZÁF legfőbb döntéshozó szerve. Tagjai a most lemondott elnök mellett Király László György, Asztalos László György, Miklós Gábor és Náray László.
A héten az Országgyűlés Gazdasági és Informatikai Bizottsága nyújtott be javaslatot arról, hogy a jelenlegi legalább három, legfeljebb öt tagból álló felügyeleti tanács helyett a miniszterelnök által javasolt, és a köztársasági elnök által hat évre kinevezett személy legyen a PSZÁF vezetője. A testület keddi ülésén 15 igen és 4 nem szavazat mellett fogadta el a módosító javaslat parlament elé kerülését, a költségvetési bizottságban azonban elutasították a javaslatot, hivatkozva annak előkészítettlenségére.
A Világgazdaság csütörtökön írt arról, hogy a Pénzügyminisztérium (PM) számos területen elégedetlen a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) működésével: a lap birtokába került munkaanyag szerint a felügyelet több piaci jelenségre is lassan reagált és irányítási mechanizmusa sem mindig állt a helyzet magaslatán.
Elfogadta Farkas István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) felügyeleti tanácsának elnöke lemondását Bajnai Gordon kormányfő - mondta az MTI kérdésére Budai Bernadett kormányszóvivő csütörtökön.
Budai Bernadett hozzátette: Farkas István lemondása csütörtökön délelőtt érkezett meg a miniszterelnökhöz, amelyet Bajnai Gordon július elsejei hatállyal fogadott el.
A kormányfő megköszönte Farkas István eddigi munkáját, amit nagyra értékel, de a PSZÁF szervezetének átalakításához, valamint működésének megváltoztatásához új vezetőre van szükség - mondta a szóvivő.