Ben Bernanke "meglepőnek" mondta az amerikai külügyi intézetben kedden tartott előadásában, hogy "a recesszió súlyosabb a vártnál". Azt mondta, máris látszanak a kormányzati tőkepótló intézkedések hatásai a hitelezés javulásában, és a "depresszió tanulságának" nevezte, hogy "támogató pénzügypolitikát kell folytatni".
Úgy vélte, növelni, erősíteni kell a "rendszerszintű intézmények" központi ellenőrzését, kockázatvállalását és kockázatkezelését, miután a válság "megdöbbentő réseket" tárt fel az amerikai felügyeleti rendszerben.
Bernanke szerint javítani kell a "mark-to-market" könyvelési rendszeren, de elutasította e rendszer felfüggesztését. A "mark-to-market" (jegyezd a piachoz) könyvelési rendszer az utóbbi tíz évben terjedt el, azt jelenti, hogy a birtokolt határidős értékpapírokat nem névértéken, hanem piaci értéken tartják nyilván.
Amikor az ilyen értékpapírok drágulnak, az nagyszerű fedezetet nyújt tőkebevonáshoz, hitelfelvételhez, ellenben ha elértéktelenednek - amint az utóbbi két évben történt -, az súlyos likviditási válsághoz vezethet. A lejáratig névértékű nyilvántartáskor (held-to-maturity-at-cost) csak az esetleg nem teljesítő papírok vesznek oda lejáratkor, de piaci értékű nyilvántartás esetén a kosárban lévő akár egyetlen "mérgezett alma" is bármikor tönkreteheti az egész portfoliót.
Ben Bernanke arról is szólt, hogy szerinte "túlzás lenne" konkrét javaslatokat várni a legnagyobb fejlett és felzárkózó gazdaságok vezetőinek (G20) áprilisi londoni értekezletétől, és jobb lenne, ha legalább "irányelveket" meg tudnának ott fogalmazni.