EUR/HUF: Várhatóan másfél napig még oldalazó mozgást fog produkálni az euró/forint árfolyama,
hasonlóan a keddi, szerdai napokhoz 270-273 közötti stagnálás lehet. A régió devizái a forinthoz hasonlóan stabilak a főbb devizákkal szemben, sőt még a frankkal szemben is.
Az EUR/PLN és EUR/RON árfolyama egy százalékon belüli mozgásokat mutat napok óta, a sorból egyedül az euró/korona kurzusa lóg ki valamelyest, itt valamivel több, mint egy százalékos koronaerősödést tapasztalhattunk a Standard & Poors besorolásjavításának köszönhetően.
A két fokozatos felminősítés meglátszik a CZK/HUF árfolyamában is, 11,10-ről 11,22-ig erősödött a korona a forinthoz képest. Péntek délutántól újra volatilisebb időszakok jöhetnek, a FED elnökének bejelentése kimozdíthatja a forint 271-273 közötti sávjából.
EUR/USD: A piaci szereplők a jackson hole-i eseményt várják, tavaly ilyenkor itt történt a QE2 program bejelentése, és sokan azzal számolnak, hogy az erősödő globális növekedési kockázatok és a gyenge eredményt tükröző amerikai fundamentumok arra fogják sarkallni a FED-et, hogy újra mesterségesen ösztönözze a gazdaságot.
Tekintve, hogy a harmadik csomagról lesz szó, valami „ütős” tartalommal kell ellátni, hogy hatékony lehessen. Pozitív kimenetele is lehet a bejelentés hiányának, ha alá tudják támasztani érvekkel, hogy miért nincs szükség addicionális likviditásbővítésnek.
Erre látunk kisebb esélyt, valószínűbb tehát, hogy lesz bejelentés, csupán az lehet a kérdés, hogy lesznek-e új, hatékonynak tűnő elemek a Bernanke-pakkban.
CHF/HUF: Feszült kivárás a holnapi eseményig a hazánkban oly fontos devizapárban is. Ha és
amennyiben pozitív fogadtatása lesz a Bernanke beszédnek, akkor a kockázatvállalás fokozódásával tartósan 235 alá kerülhet a CHF/HUF árfolyam. Azonban ha csalódást keltő lesz a FED elnökének a bejelentése, akkor huzamosabb ideig 240 felett rekedhet a frank/forint kurzus.
mfor.hu