EUR/HUF: A pénteki ünnepnap a hangulatromlás jegyében telt el, a nap végére újra a 280 került célkeresztbe. Egyértelműen látszott a kockázatkerülés a fontosabb devizapárok esetében is. Amíg az euró gyengült a dollárhoz, a jenhez és a frankhoz képest is, addig a régió devizái közül a forint mellett a zloty is gyengült az euróval szemben, a cseh korona stagnálása bizonyult kivételnek. Egyelőre beigazolódni látszik az a többször emlegetett felvetés, hogy a forint nem lesz képes huzamosabb ideig 278 alatt sátrat verni. Nem lenne nagy meglepetés, ha kicsivel 280 fölé kerülne az EUR/HUF kurzusa. Kamatdöntő ülést tart ma délután az MNB Monetáris Tanácsa, a kamat a piaci konszenzussal egyezően várhatóan marad 5,25 százalékon.
EUR/USD: Veszik a dollárt, és egyre inkább úgy fest, hogy az elmúlt napok 1,28-as nyugalmi szintje már a múlté, és inkább az 1,27 vagy alatta állapodhat meg az árfolyam, már ha egyáltalán megállapodik. Az euró újbóli gyengülését azzal magyarázzák a Commerzbank AG elemzői, hogy a görög CDS felárak újra 880 feletti értéket mutatnak, és a trend továbbra is emelkedő. Az eladósodottság kérdésköre még koránsem lefutott ügy sem a görögöknél sem az eurozóna érintett államaiban.
CHF/HUF: Szédítő ütemben erősödik a frank, ami egyrészt a kockázatkerülésnek, másrészt pedig a svájci gazdaság jó számainak köszönhető. Amíg USA és Európa gazdasága várhatóan még sokáig gyengélkedik, addig Helvécia valószínűleg hamarabb fog tartós növökedési pályára állni. Még ilyen erős frank mellett is. Pénteken egyébként az SNB elnöke, Philipp Hildebrand újra hangoztatta, hogy a jegybank képes megvédeni a svájci devizát a túlzott erősödéstől, de csak abban az esetben van erre szükség, ha a defláció esete felmerülni látszik. A deflációs kérdésre a szeptember 3-án fogjuk megkapni a választ, addig a frank várhatóan nyomás alatt lesz az euróval szemben. Nem elképzelhetetlen akár az 1,30-as EUR/CHF árfolyam áttörése sem, ezért a CHF/HUF 215-öt is könnyen megközelítheti.
MFOR