3p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A biztosítók díjbevétele 2,2 százalékkal csökkent 2011 első háromnegyed évében, a befolyt 623,4 milliárd forint több mint 14 milliárd forinttal kevesebb a tavalyi év hasonló időszakának díjbevételénél - közölte a Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) hétfőn.

Az életbiztosítási díjbevételek 323,4 milliárd forintos összege gyakorlatilag megegyezett az egy évvel korábbival, míg a nem életbiztosítási üzletágak idei első háromnegyed éves 300 milliárd forintos díjbevétele 14 milliárd forinttal - 4,4 százalékkal - volt kevesebb, mint egy évvel korábban. A díjbevételek csökkenését döntően a gépjármű-biztosítások díjainak mérséklődése okozta.

Mind a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási (kgfb) díjak, mind a casco díjak csökkentek az idén. Egy "átlagos" gépjármű éves kötelezője az egy évvel korábbi 29 ezer forint helyett az idei első háromnegyed év végén 23 486 forint volt. A casco-átlagdíjak a 2010-es, 99 ezer forintot meghaladó éves átlagos szintről 91.654 forintra mérséklődtek.

A cascóból befolyt 55,7 milliárd forint 4,9 milliárd forinttal marad el az egy évvel korábbi hasonló időszakétól, ugyanakkor a casco-biztosítások darabszáma a 2010. szeptember végi 791 ezerről 814 ezerre nőtt. A szerződésszám növekedését az magyarázza, hogy a biztosítók egyre több rész-cascót és a kgfb-vel együtt, csomagban kínált cascót értékesítenek.

A nem életbiztosítási üzletágon belül közel 49 ezerrel növekedett a tűz- és elemi kockázatokat lefedő biztosítások száma a piacon. A hazai lakásállomány 73 százaléka rendelkezik biztosítással, ami a MABISZ szerint európai mércével mérve is jónak számít.

Az életbiztosítási díjbevételek kétharmada továbbra is befektetéshez kötött, unit-linked biztosítás. Egyszeri és eseti befizetésekből 117,5 milliárd forint - a teljes életbiztosítási díjbevétel több mint 36 százaléka - származott.

"Célunk, hogy a folyamatos díjas termékek minél nagyobb arányban szerepeljenek az életbiztosítási díjbevételeken belül, mivel ezek szolgálják a valóban hosszú távra szóló öngondoskodást" - idézi a közlemény Molnos Dánielt, a MABISZ főtitkárát.

A biztosítási piacon - az élet és nem élet üzletágat is beleszámítva - továbbra is piacvezető az Allianz, piaci részesedése ugyanakkor 18,97 százalékra mérséklődött a 2011. első félév végi 21,2 százalékról. A második legnagyobb biztosító 14,63 százalékos piaci résszel a Generali-Providencia, míg a harmadik 10,84 százalékkal a Groupama. A sorban negyedik Aegon piaci részesedése 10,04 százalék.

Az életbiztosítási piacot az ING vezeti 16,21 százalékkal, második az Allianz 12,51 és harmadik a Groupama 10,61 százalékos részesedéssel. A negyedik legnagyobb biztosító ebben az üzletágban az Aegon 9,52 százalékos piaci részesedéssel.

A nem-élet biztosítási piacon vezető az Allianz 25,93 százalékkal, őt követi a Generali-Providencia 20,63 százalékkal, harmadik a Groupama 11,09 százalékos és negyedik az Aegon 10,61 százalékos piaci részesedéssel.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!