Trichet "alaptalannak" minősítette azokat az aggodalmakat, hogy a megtakarítási intézkedések stagnáláshoz vezethetnek.
Mint mondta, "jelenleg a bizalom a kulcstényező". Az államháztartási hiányok csökkentésére irányuló minden intézkedés, amely a fogyasztók, a cégek és a befektetők bizalmát erősíti, jó a gazdasági kilábalás megszilárdítására, a munkanélküliség csökkentésére.
Trichet szerint Németország a meghirdetett 80 milliárd eurós takarékossági programmal a megfelelő elkötelezettséget mutatja az államháztartási problémák kezelésére, és Olaszország is a megfelelő úton halad.
Elmondta, hogy a stabilitási és növekedési paktum egyet kell jelentsen egy szövetségi költségvetéssel, abban az értelemben, hogy szilárd politikai alapot biztosít. "Ezért akarjuk, hogy a paktum erős, szilárd és teljes körűen elfogadott legyen".
Arra a kérdésre, hogy vár-e konkrét eredményeket a hétvégi G20-csúcson, diplomatikusan csak annyit válaszolt: bizakodó abban a tekintetben, hogy az idei év végéig fontos döntések születnek. Ugyanakkor elhárította a lapnak az utódlás témáját firtató kérdéseit. Trichet mandátuma 2011 novemberben jár le.
MTI/Menedzsment Fórum