Szalai Piroska, a Nemzetgazdasági Minisztérium miniszteri tanácsadója az Eurostat adataira hivatkozva kifejtette, 3 év alatt 14 százalékra csökkent a különbség a férfiak és a nők bére között a korábbi 20 százalékról. Ezzel pedig a legnagyobb javulást mutatta hazánk.
Igenám, viszont az uniós statisztikai hivatal a napokban készített kiadványa szerint távolról sem ennyire jó a helyzet a menedzseri fizetések terén. Magyarországon ugyanis a menedzseri pozíciókban dolgozó nők férfi társaik fizetésénél 34 százalékkal kevesebbet keresnek.
Ez pedig uniós viszonylatban a legmagasabb bérkülönbséget jelenti. Ettől csak egy hajszállal kisebb a különbség Olaszországban (33,5 százalék), a harmadik legmagasabb differencia pedig a cseheknél jellemző, 29,7 százalék.
Ennek ellenére mégis Magyarországon kirívóan rossz a helyzet, hiszen a női menedzserek aránya jóval nagyobb mint az imént említett két országban. Nálunk 41 százaléka a vezetőknek nő, míg az olaszoknál 22, a cseheknél pedig 30 százalék az arány. A nők jelenlétét illetően hazánk egyébként kifejezetten jól áll, hiszen a 41 százalék a hetedik legmagasabb a tagállamok körében. Ebből a szempontból az élen Lettország áll 53 százalékkal, melyet Bulgária és Lengyelország követ egyaránt 44 százalékkal.
mfor.hu