Eugen Ciorici, a romániai Pénzügyigazgatási Nemzeti Ügynökség alelnöke elmondta: a kapcsolatok erősítését a két ország uniós tagsága mellett a magyar és a román gazdaság együttműködésének fejlődése is indokolja. Közlése szerint Romániában már 7300, míg Magyarországon hatezer vegyesvállalat működik a két ország vállalkozásainak befektetése révén.
A magyar befektetői tőke értéke Romániában meghaladja a 330 millió eurót, s ezzel Magyarország a 14. helyen áll a külföldi beruházók rangsorában. A magyar érdekeltségű cégek a román exportból öt százalékkal, míg az importból hét százalékkal részesednek. Eugen Ciorici tájékoztatása szerint a román beruházók eddig 50 millió eurót fektettek be Magyarországon.
A bukaresti adóhatóság helyettes vezetője - aki mint elmondta, Szikora Jánossal, az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal elnökével is tárgyalt kétnapos magyarországi látogatása során - a legfontosabbnak a kölcsönös információ- és tapasztalatcserét, valamint az egyidejű ellenőrzéseket tartotta.
Nagy Tibor, az APEH Észak-Alföldi Regionális Igazgatóságának vezetője beszámolt arról, hogy a térségi adóhivatalok közötti közvetlen együttműködést is erősíteni kívánják a jövőben. Megjegyezte: az észak-alföldi régiós adóhivatalnak a romániai Bihar és Szatmár megye társhatóságával már egy évtizedes kapcsolata van.