A felmérésben vizsgált részindexek többsége nőtt januárhoz képest, de a változások mértéke csak két esetben haladta meg a 4 százalékpontot. A foglalkoztatottságindex értéke 50 pont fölött maradt. A 2016-os év értékei hét-öt arányban mutattak növekedést és csökkenést.
A válaszadók az előző hónaphoz képest összességében kedvezőbb folyamatokról számoltak be. A bővülési ütem tovább jelzi az elmúlt fél évben megfigyelt erősebb teljesítményt, összhangban az eurózónában mostanában tapasztalt kimagasló BMI értékekkel - írták.
A termelési mennyiség indexe növekedett januári értékéhez képest, és 50 pont felett maradva a termelt mennyiség emelkedését jelzi, már tizennyolcadik hónapja. Az új rendelések indexe enyhébben nőtt, és 50 pont felett maradva jelzi, hogy az új rendelések állománya ismét magasabb lett az előző hónaphoz viszonyítva.
A februári szállítási átfutási idő hosszabb lett januárhoz képest, és az ütem enyhén erősödött - írták. A vásárolt készletek második hónapja bővülnek, még erősebb ütemben. Az idei februári indexérték az elmúlt húsz év értékei alapján átlag feletti, és a legnagyobb februári. A beszerzési mennyiség és a beszerzési árak indexe nőtt januári értékéhez képest, és 50 pont fölött maradva.
A külpiaci mutatók közül az importindex értéke enyhén csökkent januárhoz képest, de jócskán 50 pont fölött maradt. Az exportindex értéke kicsit nőtt az előző hónaphoz képest, és 50 pont fölött maradva jelzi az export mennyiségének erősebb ütemű bővülését - olvasható az MLBKT közleményében.
MTI