2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A magyar kormány minden erőfeszítést megtesz, hogy az ország gazdasági helyzetéről két vezető politikus szájából elhangzott "szerencsétlen kijelentések" után a piacok megnyugtatására "a valós számokról" beszámoljon. Ehhez a nemzetközi döntéshozók egyöntetű támogatását élvezik, akik egyetértenek abban: "magyar részről a mutatók sokkal jobbak, mint görög részről" - írta kedden a Le Figaro.

A Le Figaro emlékeztetett arra, hogy "két vezető politikus" múlt csütörtökön katasztrofális pénzügyi helyzetről beszélt, s azt sugallta, hogy Magyarország helyzete a görögországiéhoz hasonlítható. Ennek alapján pedig a költségvetési hiány a Nemzetközi Valutalap (IMF) hitelkeretéért cserébe vállalt célkitűzéseket messze meghaladva elérné akár a GDP-arányos 7-7,5 százalékot is. A kijelentéseket követően a forint összeomlásával szembesülő Orbán Viktor miniszterelnök ígéretet tett arra, hogy nyilvánosságra hozza a gazdaság "valós számait", amelyhez a magyar kormány megkapta magas rangú nyugati döntéshozók teljes támogatását - hangsúlyozza a bécsi keltezésű írás szerzője.

A lap idézi Dominique Strauss-Kahnt, az IMF vezérigazgatóját, aki kijelentette hogy nem lát semmilyen aggodalomra okot adó jelet a magyar gazdasági helyzetre vonatkozóan. Olli Rehn uniós gazdasági és pénzügyi biztos szerint pedig a Magyarországon kialakult válság nem valódi, csak a magyarországi politikusok túl sokat beszélnek. A biztos szerint Budapest az elmúlt években elindította a szükséges intézkedéseket pénzügyi helyzete konszolidálására. Kristin Lindow, a Moody,s hitelminősítő intézet részéről pedig úgy vélte, hogy "Magyarország nem lesz a következő Görögország", mert az országnak "az a híre, hogy baj esetén minden szükséges lépést megtesz". Mindannyian egyetértenek abban, hogy a magyar mutatók sokkal jobbak, mint a görög oldalon. Az Európai Bizottság szerint a GDP-arányos költségvetési hiány 4 százalék körül várható, szemben az uniós 7,2 százalékos átlaggal, és Görögország 9,3 százalékával - zárta írását a Le Figaro.szlánrészét a szociális kiadások lefaragása teszi ki.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!