Blankfein meggyőződése,hogy az állam nem engedné, hogy akár a Goldman Sachs, akár a meghallgatáson képviselt másik három nagybank - a Bank of America, a JPMorgan Chase, valamint a Morgan Stanley - bármelyike csődbe menjen, "a kormány valamilyen szinten beavatkozna". A bankvezetők elutasítólag reagáltak arra, hogy az Obama-kormány "különadóval" sújtaná a nagy pénzintézeteket a 2008-as központi banki segélycsomag veszteségeinek megtérítésére (erről valószínűleg csütörtökön tesz bejelentést Barack Obama elnök).
A Jaime Dimon, a JPMorgan Chase elnöke kifejtette: téves elképzelésnek tartja, hogy adóval büntessék a bankokat. (A kiszivárgott értesülések szerint a Fehér Ház egyfajta büntetésnek szánja a kivetendő díjat, miután a bankoknál a válsághelyzet és az adófizetők pénzéből fizetett segélyek után rekord nagyságú jutalmakat fizettek ki, és folytatódnak a kockázatos pénzügyi operációk.) Dimon megjegyezte: egyébként is minden vállalat arra törekszik, hogy a fogyasztókra hárítsa a költségeket.
A JPMorgan Chase vezetője védelmébe vette a központi bank értékpapírpiaci szabályozóit, az általános bírálattal szemben szerinte nincs ok őket hibáztatni azért, hogy úgymond lehetővé tették vagy ösztönözték a mély krízist előidéző kockázatos banki műveleteket. Szerinte a bankok sem voltak hibásak, inkább a befektetési és pénzügyi cégek, jelzálogbrókerek tehetők felelőssé a történtekért. Úgy vélte, a válságok 5-7 évente követik egymást, csak eddig nem volt egy olyan központi szabályozó intézmény, amelyik fel tudta volna mérni a nagy pénzintézetek által jelentett rendszerszintű kockázatokat.
MTI