A lap idézte a kormányfőt is, aki úgy vélte, hogy az ország legfőbb problémája nem a nemzetközi gazdasági válságban gyökeredzik, hanem a korrupcióban és más hasonló jelenségekben, amelyek miatt megcsappant Athén szavahihetősége.
A közelmúltban bejelentett intézkedések a bizalom helyreállítását szolgálják - emelte ki a miniszter is, elsősorban az állami szektorban elhatározott leépítésekre és költségcsökkentésekre utalva.
Jeórjiosz Papandreu miniszterelnök előző nap azt mondta, hogy az idei mintegy 12,7 százalékos GDP-arányos államháztartási hiányt 3 százalék alá szorítják 2013-ig. Bejelentette, hogy csökkentik a szociális kiadásokat és a bankárok prémiumait 90 százalékos adóval sújtják.
Ő is hangoztatta, hogy "országa elvesztette nemzetközi hitelességét", és fennáll a veszélye annak, hogy tovább nő az ország államadóssága, amely a bruttó hazai termékhez képest így is meghaladja a 100 százalékot.
Papakonsztantinu pénzügyminiszter hangoztatta: az Európai Bizottság, a Görögországot is magában foglaló euróövezet pénzügyminiszteri csoportjának elnöke, valamint több EU-tagország pénzügyminisztere is kinyilatkoztatta, hogy Athén jó úton jár. Sürgette egyúttal, hogy az unió biztosítson számára egyenlő bánásmódot azokkal az országokkal, amelyek hasonló méretű deficittel küzdenek.
Londoni elemzők szerint Görögország előtt áll egy nagyon jó példa, mégohzzá Magyararoszágé.