Ezzel egy időben bővül a kedvezményezettek köre: a mikro-, kis- és középvállalkozások után már a nagyvállalatok, az állami és önkormányzati tulajdonban lévő vállalkozások is hozzájuthatnak a kedvezményes kamatozású fejlesztési hitelhez.
Egyéb újdonságok is lesznek a jövő héttől: a kisvállalkozások a Mikrohitel plusz program mellett - pénzügyi közvetítők bevonásával - újabb lehetőséghez is jutnak. A vállalkozásfejlesztési program júliusi változásai közé tartozik az is, hogy a saját erő - támogatási kategóriától függően - 10, illetve 25 százalék lehet, és hogy a hitel nemcsak forintban, hanem devizában is igénybe vehető.
Beindul a vállalkozások tőkehelyzetét erősítő áthidaló tőkehitel is. Keretében - az elképzelések szerint - a vállalkozások beruházási céllal vehetnek fel hitelt nyolc évre, a szokásos kétéves türelmi idő helyett öt vagy hét évvel. Lehetőség lesz az Új Magyarország fejlesztési terv (ÚMFT), illetve az Új Magyarország vidékfejlesztési terv (ÚMVT) társfinanszírozását segítő projektet kiegészítő (sajáterő-pótló) hitelre is.
Jövő hónaptól a Sport XXI. nemzeti sportstratégiához és az Országos labdarúgópálya-létesítési program keretében megvalósuló beruházásokhoz, valamint a komplex közösségi terek és a települési turisztikai beruházásokhoz is igénybe vehető a kedvezményes kamatozású, hosszú lejáratú hitel. Az önkormányzati program fogyóban lévő 135 milliárdos keretét pedig százmilliárddal meg is emelik.