Hernádi szerint amióta mindenki az energiabiztonságról beszél, ismét növekszik az állami befolyás az ágazatban. Ennek alátámasztásául megemlítette, hogy a világ olajlelőhelyeinek 65 százaléka államilag ellenőrzött cégek tulajdonában van.
A Mol bekebelezésére törekvő OMV osztrák olaj- és gázipari konszernnel kapcsolatban elmondta, hogy az olyasfajta átvételt, amelyet az OMV meglebegtetett (az OMV-nak jelenleg 20,26 százaléka van a Mol-ban), voltaképpen csak jelentős részvényesi többséggel lehetne megvalósítani. Az osztrák cégnek alkalma lett volna ezt kezdeményeznie a Mol múlt heti közgyűlésén, de nem élt a lehetőséggel, mondta Hernádi. (A közgyűléssel kapcsolatos állítólagos anomáliákról a pénteki Financial Times írt.)
Tisztázta azt is, hogy a Mol vezetése a saját részvények visszavásárlását már azelőtt megkezdte, hogy az OMV belefogott volna az "ellenséges közeledésbe". Az osztrák vállalat vezetése azzal vádolja a Mol igazgatóságát, hogy azért vásárolt vissza a cég saját részvényeket nagy mennyiségben, mert azok birtokában a vezetés tulajdonossá akar válni a vállalatban.
Az interjúban Hernádi feltárta, hogy személy szerint csalódott Wolfgang Ruttenstorfer OMV-vezérigazgatóban, akivel többé már nincs miről tárgyalnia. A bizalom odavan, mutatott rá, hozzátéve: természetesen ha osztrák részről javaslatot tesznek valamilyen együttműködésre, akkor azt a Mol meghallgatja, és "lehetőségeink keretében kedvezően válaszolunk rá".