2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az eurózóna válságának vége, most már a versenyképesség javításán és a növekedés megindításán van a sor - közölte Francois Hollande francia államfő szombaton Tokióban japán üzletemberek előtt.

"Meg kell érteniük, hogy az európai válságnak vége. Franciaország és Japán együtt tud működni, hogy új utakat nyissunk a gazdasági fejlődés előtt" - közölte Hollande a befolyásos Nihon Keidzai Simbun üzleti lap rendezvényén. Elismerte ugyanakkor azt is, hogy Európának nagyobb figyelmet kell fordítania a növekedést és a versenyképességet serkentő intézkedésekre ahhoz, hogy nemzetközi pozíciója javuljon.

A francia államfő hangsúlyozta: az adósságválság erősebbé tette az eurózónát és mélyítette a 17 tagország közti integrációt, jelenleg pedig a "még nagyobb stabilitást és szolidaritást" biztosító eszközök, többek között egy bankunió kialakításán és a fiskális politikák összehangolásán van a sor. Azon tervéről is beszélt, miszerint közös gazdaságpolitikai kormányzatot kéne létrehozni a valutaunió számára.

Az eurózóna gazdasági teljesítménye az elmúlt hat negyedév során folyamatos csökkenést mutatott, míg a munkanélküliségi ráta 12,2 százalékos csúcsra szökött.

Az EU és Kína közti kereskedelmi vitákról közölte: világosan meg kell határozni a kereskedelmi szabályokat és elveket, a nézeteltéréseket pedig tárgyalásos úton kell megoldani.

A kínai hatóságok a héten dömpingellenes vizsgálatot indítottak az európai bortermelők ellen, amely elemzők szerint válasz volt arra, hogy az EU hasonló eljárást kezdeményezett a kínai napelemgyártókkal szemben. Egyes félelmek szerint a csatározás az autóipari termékekre is átterjedhet.

"Azt szeretném, ha a kínaiak minél több francia árut vennének. Versenyképesebbnek kell lennünk, és meg kell győznünk a kínaiakat arról, hogy van tér a kölcsönösségre" - fogalmazott.

A Kína és az általa Franciaország "kivételes partnerének" nevezett Japán közötti feszültségekről Hollande egy kérdésre válaszolva azt monda: "Ne kérjenek arra minket, hogy válasszunk (a két ország között)".

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!