2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

2020-ra erőteljesebb gazdasági növekedésben bíznak a hazai nagyvállalatok, miközben rövid távon a jelenlegi teljesítmény folytatódására számítanak. Többségük 310 forint körüli euró árfolyam stabilizálódását feltételezi az év első felében – derül ki a K&H nagyvállalati növekedési index kutatás legutóbbi adataiból.

A KSH legfrissebb, szezonálisan és naptárhatással kiigazított adata szerint a bruttó hazai termék volumene 2016 IV. negyedévében 0,4 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakát, míg tavaly összességében 1,5 százalékkal emelkedett a GDP. A K&H nagyvállalatok körében végzett felmérése szerint az idei év is hasonlóan alakulhat, hiszen leginkább a jelenlegi gazdasági növekedés folytatódásával terveznek a nagyvállalati döntéshozók. „2017-re stabil kilátásai vannak a legnagyobb hazai cégeknek, hiszen közel kétharmaduk (65%) a jelenlegi növekedési ütem folytatódásában bízik, miközben minden negyedik vállalat intenzívebb gazdasági bővülést feltételez. A következő három évet tekintve viszont optimistábbak a vállalatvezetők. Legnagyobb arányban (45%) ugyan 2020-ra is a mostani növekedési ütem folytatódására számítanak, közel ugyanennyien (40%) azonban a jelenlegi 1,5 százalékos teljesítménynél erőteljesebb bővülésre számítanak. Ezzel egybecseng az Európai Bizottság várakozása is, amely szerint 2018-ban már 3,2 százalékkal nőhet a magyar gazdaság” – részletezte az eredményeket Hodina Péter, a K&H Vállalati értékesítési igazgatóságának vezetője.

Stabil gazdaságpolitika és árfolyam

A kormányzati intézkedésekkel kapcsolatban stabilitásra rendezkedtek be a cégek. „A válaszok alapján a vállalatok döntő többsége (74%) a következő egy évben nem számít jelentős gazdaságpolitikai változásra a kormányzat részéről, és mindössze 6 százalékuk vár növekvő adókat és járulékokat idén. Ez utóbbi tényező azért lényeges, mert a vállalat eredményességében a közterhek és a kormányzati intézkedések is fontos szerepet játszanak a hazai vevők, a beszállítói árak és a jogszabályi környezet mellett” – tette hozzá a szakember. A forint alakulására vonatkozóan viszont romlottak a várakozások az előző negyedévhez képest. A többség (63%) továbbra is stabil, a felméréskor jellemző 310 forint körüli euró árfolyammal tervez az év első felében, nőtt azonban a gyengébb euró árfolyamra számítók aránya (24 százalékról 31 százalékra).

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!