Tájékoztatása szerint a taggyűlésen ismertették a többségi tulajdonosokkal, a Dedeko Kft.-vel és a Nyugat-Agro Kft.-vel, hogy a pápai önkormányzat törzstőke-emeléssel kívánja segíteni a cég működését. Az önkormányzattal történő egyeztetések folytatására külön tárgyalódelegációt jelöltek ki azzal, hogy a megbeszélések eredményétől függően akár már a január 16-i taggyűlésen érdemi döntést hozhassanak.
December végén jelentették be, hogy a pápai önkormányzat ötven százalék fölé emeli jelenlegi nyolcszázalékos tulajdoni hányadát a Pápai Hús 1913 Kft.-ben. Áldozó Tamás, a város polgármestere a tulajdonrész pontos értékét nem közölte, csak annyit mondott, hogy a tőkeemelés több milliárd forintot jelent. Közlése szerint a tőkeemelés biztosítja a többletforrást az ezer embert foglalkoztató húsüzem forgóeszközhiány miatti problémájának megoldásához. A tőkeemeléssel a stratégiai - azaz a háromnegyedes többséget igénylő - döntéseket leszámítva a város határozhat a társaság ügyeiben - tette hozzá.
A húsipari cégek megmentését kormányzati szinten koordináló Budai Gyula, a Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára a decemberi pápai sajtótájékoztatón azt mondta: az önkormányzat nagyobb szerepvállalásával biztosított lesz a termelők és beszállítók folyamatos, pontos kifizetése, és a megfelelő alapanyag finanszírozása.
MTI