A lap pénteki számában azt írta, már több forgatókönyvről folynak informális egyeztetések, de nem lesz egyszerű a megegyezés, mert a szakszervezetek inkább a munkavállalók költségeit, míg a munkaadók inkább saját járulékaikat csökkentenék.
A Magyar Idők úgy tudja, az egyik felvetett javaslat szerint kézenfekvő lenne, ha a bérnövekményre nem vetnének ki járulékot, vagy ha e járulék mértéke jóval alacsonyabb lenne a növekménynél. Ez ugyanis nem okozna akkora bevételkiesést az egészségügyi és nyugdíj-ellátórendszernek, mintha ezeket a járulékokat csökkentenék.
Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke a napilapnak nyilatkozva kedvezőnek nevezte az elképzelést. Rámutatott: a járulékkedvezménnyel megmaradó bér tovább ösztönözné a fogyasztást, így az államkasszába bizonyos összeg visszafolyna, elsősorban a forgalmi adók formájában. A minimálbér nagyobb arányú emelése szintén fontos lépés lenne.
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének főtitkára azt mondta a Magyar Időknek, hogy a munkaerő után fizetendő munkáltatói járulék nálunk az egyik legmagasabb a térségben, ami hátrányt okoz a vállalkozások versenyképességében, ezért mindennemű mérséklést üdvözölnek. A megtakarított összeget a vállalkozások nemcsak a munkabérekre fordíthatnák, de beruházásokat is megvalósíthatnának, új munkaerőt vehetnének fel, ezáltal csökkenne a munkaerőhiány is.
MTI