Véleménye szerint, Magyarországon költséghatékony a termelői szektor, amely további lehetőségeket teremt a svéd vállalatok befektetéseinek.
Mindkét országban kiterjedt logisztikai hálózat van, melyhez fejlett szolgáltatóipar kapcsolódik, ami alapot jelenthet a logisztikai együttműködésre is.
Kitért arra, hogy a műanyagipar rendkívül erős recesszióban van. A világméretű kereslet csökkenés miatt túltermelés van Magyarországon, amit ki lehetni használni a magyar-svéd viszonylatban, hiszen a magyar műanyagipari termékek nagyon jó minőségűek.
Lehetőségként vetette fel, a magyar és a svéd valuta euróhoz viszonyított gyakori árfolyam ingadozását, mellyel szemben a svéd és a magyar valuta átváltási kurzusa rendkívül stabil, ami rendkívül izgalmas téma lehet a svéd befektetők számára. (Svédország nem tagja az eurózónának.)
A környezetbarát befektetések területén az a tapasztalatuk, hogy lenne igény a svéd befektetésekre ezen a területen Magyarországon, de problémát jelent, hogy a svéd vállalatokat elözönlik a megrendelésekkel Nyugat-Európából.
Cecilia Björner, Svédország magyarországi nagykövete a fórumon köszönetét fejezte ki azért, hogy Magyarország segít az Európai Unió soros elnökségét betöltő Svédországnak abban, hogy sikeres legyen ez a periódus is.
MTI/Menedzsment Fórum