Mindez azzal magyarázható, hogy minden alágazatban bővülés várható. Példaként említette az infrastrukturális beruházásokat, ahol megérkeztek az ezekhez szükséges európai uniós források, az épület-, valamint lakásépítéseket, lakásfelújításokat, a lakosság megrendeléseit.
Ilyen lehet a gödöllői sportuszoda, ha egyszer elkezdik építeni
Koji László kifejtette: a lakásépítéseket tekintve az összes építkezés több mint 60 százaléka a fővárosra és annak agglomerációjára koncentrálódik. Budapest egy különleges eset az országon belül, minden alágazatban itt van a legnagyobb kereslet az építőiparral szemben - mondta.
Az ÉVOSZ elnöke közölte: országosan kevés a jó szakember, ezért az építési vállalkozóknak meg kell tudniuk fizetni őket. Ez a folyamat már elindult, mert mint mondta, idén az építőipari vállalkozások már 10-15 százalék közötti bruttó béremelést hajtottak végre. A szakszövetség elnöke szerint "aki ezt nem tudja megtenni, annak nem lesz szakembere és kikopik a piacról".
Koji László kérdésre válaszolva elmondta: átalakulóban van a vállalkozások megoszlása az építőiparban, a mikro- és kisvállalkozások jelenlegi 90-95 százalékos aránya vélhetően csökken majd és több közepes, illetve nagy cég lesz a piacon. Ez egy pozitív folyamat, hiszen az 5-6 áttételes alvállalkozói lánc, ami az építőiparban a kivitelezést jellemezte megszűnik majd - mondta.
MTI