2p

Tavaly júniushoz képest 7,9 százalékkal kerül többe. Az üdülési szolgáltatások is jobban drágultak, mint szoktak, derül ki a KSH közleményéből, mely a fogyasztói árak júliusi helyzetét mutatja be.

A fogyasztói árak átlagosan 2,1 százalékkal magasabbak voltak júliusban, mint egy évvel korábban, júniushoz viszonyítva a fogyasztói árak átlaga nem változott - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden.

A szezonálisan kiigazított éves maginfláció 2,6 százalékosra emelkedett júliusban a júniusi 2,4 százalékról.

Az első hét hónapban 2,3 százalékkal nőttek a fogyasztói árak a múlt év azonos időszakához mérve.

Tavaly júniushoz viszonyítva a dohányáruk 7,9 százalékos drágulása volt a legjelentősebb a jövedéki adó árfelhajtó hatása miatt. A szolgáltatásokon belül pedig az üdülési szolgáltatások drágultak jelentősen, ami minden év júliusában megfigyelhető, de az áremelkedés mértéke idén kissé meghaladta a szokásos szintet  - mondta Mináry Borbála, a KSH osztályvezetője.

Az élelmiszerek átlagosan 3,3 százalékkal drágultak. A szolgáltatások ára átlagosan 1,8 százalékkal, a háztartási energia ára 0,7 százalékkal, a ruházkodási cikkek ára 0,1 százalékkal volt magasabb, a tartós fogyasztási cikkek viszont 0,3 százalékkal olcsóbbak lettek 2016 júliusához képest. Az egyéb termékek (gyógyszer, járműüzemanyag, valamint a háztartási és kulturális cikkek) ára 1,0 százalékkal nőtt.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!