2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kína gazdasági vezetői bíznak benne, hogy az országban már érezhetők az eddigi gazdaságösztönzés hatásai.

Csütörtökön a parlament ülésén Ven Csia-pao (Wen Jiabao) miniszterelnök kissé kiábrándította a piacokat, mert a várakozással ellentétben nem szólt a tavaly novemberben meghirdetett, közel 600 milliárd dollárt érő állami beruházási program megtoldásáról, de szólt a költségvetési kiadások 22 százalékos emeléséről az idén - amitől a hiány a hétszeresére nő, de még mindig nem fogja elérni a GDP 3 százalékát -, és lehetségesnek mondta 8 százalékos gazdasági növekedés elérését.

Pénteken viszont a kínai központi bank elnöke a parlamentben tartott sajtóértekezletén már úgy vélte, nincs is szükség további központi programokra, mert már érezhetők az eddigi intézkedések hatásai.

"A gazdasági adatok stabilizálódnak és javulnak, ami jól mutatja, hogy az intézkedések megteszik a magukét" - mondta Zsou Hsziao-csuan (Zhou Xiaochuan), a kínai jegybank elnöke.

Azt mondta, a kínai vezetés idejében intézkedett, mert mások kárán megtanulta, hogy ha lassan reagálnak a válságra, akkor nehéz helyreállítani a bizalmat.

Utolsó adat szerint a hazai valutában zajló hitelezés november óta nő, és januárban 1,6 billió jüanos csúcsot ért el. A kínai feldolgozóipar teljesítményéről szerdán megjelent beszerzőmenedzser-mutató pedig csaknem stagnálást jelzett már a múlt hónapról az előző hónaphoz képest, ami nagy javulás ahhoz képest, hogy novemberben még jelentős visszaesést jelzett a mutató, de december óta hónapról hónapra javul.

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) januárban 6,7 százalékos gazdasági növekedést jósolt Kínának idénre, és 8,0 százalékosat jövőre. Bár a kínai növekedés jelentősen lassul a tavalyelőtti, 13 százalékos rekord ütemről és a tavalyi, 9,0 százalékosra becsült többletről is, nemzetközi elemzők és politikusok továbbra is remélik, hogy a kínai kereslet segíthet a világgazdasági válság enyhítésében.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!