Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!
Kovács Zoltán szerint már a német kormány is bedőlt Sorosnak
A magyar kormány sajnálattal látja, hogy Soros György hazugságai a német kormányt is meg tudják téveszteni - közölte Kovács Zoltán kormányszóvivő szerdán az MTI-vel. Mint emlékezetes, Kovács szerint az amerikai külügyminisztérium is "ténybeli tévedések" (amelyeket nem sikerült felsorolnia) alapján adott ki a CEU mellett egy közleményt, de Kósa Lajos szerint a Nobel-díjas közgadászokat is megtévesztette Soros György. Az Európai Néppárt is bedőlni látszik Sorosnak, mert több vezetője is a törvény vizsgálatára szólított fel.
Kovács arra reagált, hogy Ulrike Demmer német helyettes kormányszóvivő aggodalmát fogalmazta meg a magyar felsőoktatási törvény gyorsított eljárásban elfogadott módosítása miatt.
Kovács Zoltán sajnálatosnak nevezte azt is, hogy egy olyan felelősségteljes és komoly kormány, mint a német, ilyen kijelentéseket tesz. Kovács elismételte, a jogszabály-módosításnak az volt a célja, hogy felszámolja azokat a szabálytalanságokat, amelyeket az Oktatási Hivatal vizsgálata feltárt, egyúttal megszüntesse azt a kivételezést, amely indokolatlan előnyöket adott egy magyarországi felsőoktatási intézménynek, ezzel hátrányos helyzetbe hozva az összes többit. Az új szabályozás szerinte nem tartalmaz teljesíthetetlen feltételeket, miközben a CEU rektora épp ellenkezőleg látja. (Mivel az amerikai szövetségi kormánynak nincs joga felsőoktatási kérdésekben döntéseket hozni, csak az egyes államoknak, így könnyen belátható, hogy ha a törvény a szövetségi kormánnyal való megállapodást írja elő, akkor erre az amerikai alkotmány értelmében nincs lehetőség. Az amerikai alkotmányt ugyanis valaimvel ritkábban módosítják, mint a magyar Alaptrövényt... - szerk.)
Kovács Zoltán és Lázár János egy Kormányinfón
A kormányszóvivő szóvá tette azt is, hogy a német fél a magyar kormány vagy a nagykövetség megkérdezése nélkül fogalmazta meg véleményét, miközben készséggel állnának rendelkezésére a felvetések megválaszolásában.
A kijelentés "különösen érdekes" egy olyan kormány helyettes szóvivője szájából, amelynek országában a tartományi oktatási szabályokat megvizsgálva alapvető kérdések vetődnének fel azzal kapcsolatban, hogy ott működhetne-e egyáltalán Soros György-féle egyetem - jegyezte meg Kovács Zoltán.
Az Európai Bizottságnak meg kell vizsgálnia a magyar felsőoktatási törvény módosítását; független, komoly értékelésre van szükség pártpolitikai viták helyett - közölte ugyancsak szerdán Manfred Weber, a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti frakcióvezetője.
A német politikus azt írta a Twitteren: az EPP-frakció elvárja, hogy a magyar kormány eleget tegyen a bizottság majdani értékelésében foglaltaknak.
"A gondolat- és a szólásszabadság, illetve a kutatás szabadsága lényeges elemei az európai identitásnak, a néppárti képviselőcsoport ezeket bármi áron meg fogja védeni"
- hangsúlyozta Weber a közösségi oldalon közzétett bejegyzésében.
Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá
havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is,
a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk!
Legyen Ön is előfizetőnk!