Geithner kifejtette: még mindig amerikaiak milliói keresnek munkát és a mély recesszió által okozott kártól szenvednek. Méltatta a kormányzati ösztönző költekezések kibontakozását, egyúttal azonban figyelmeztetett, hogy az Egyesült Államok még nem oldotta meg a bajokat. Hangsúlyozta, hogy a szövetségi kormánynak továbbra is fontos szerepe van a pénzügyi rendszerben keletkezett károk kijavításában, a stabilitás fenntartásában, valamint annak biztosításában, hogy a pénzügyi kilábalás az amerikaiak minél szélesebb körét elérje. "A kormányzati lépések segítettek a pénzügyi rendszer stabilizálásában és a növekedés visszaállításában" - mondta.
Arról is beszélt, hogy a pénzintézetek visszafizették a banki mentőcsomagból kiutalt pénzek 75 százalékát, és az adófizetők 24 milliárd dolláros nyereségre tettek szert, egyebek között az osztalékok nyomán.
Geithner a kormányzati ösztönző intézkedések fontosságának hangsúlyozásával részben a világ legnagyobb fejlett, illetve fejlődő gazdaságait tömörítő G20 csoport e heti kanadai csúcstalálkozója részvevőinek üzent: a központi költségvetési kiadások túl gyors lefaragása megakaszthatja a még mindig törékeny kilábalást.
Elizabeth Warren, a kongresszusi ellenőrzési csoport elnöke azt mondta, hogy az amerikai gazdasági növekedést fenyegető kockázatok még mindig "nagyon valósak", egyben sürgette a pénzügyminisztériumot, hogy tárja fel azokat.
MTI