2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

London talán soha nem fogja bejelenteni a britek kilépését - vélte egy magas rangú brüsszeli diplomata, miután Nagy-Britanniát az európai intézmények vezetői eddig hiába szólították fel arra, hogy az ország Európai Unióból való kilépését (Brexit) eredményező népszavazást követően hivatalos bejelentésével indítsa meg az elválási folyamatot.

"Nem zárnám ki, hogy (London) talán sohasem fogja megtenni (a bejelentést)" - mondta vasárnap este a név nélkül nyilatkozó diplomata.

A brüsszeli forrás nem fejtette ki, abból indult-e ki, hogy Nagy-Britannia ehelyett újabb referendumon döntene EU-tagságáról vagy az európai közösségtől való elválás folyamatát a végtelenségig elhúzná, hogy maga számára a lehető legjobb alkut csikarja ki.

A LEGFONTOSABB HÍREK A BREXITRŐL

Az uniós intézmények és az európai parlamenti frakciók vezetői pénteken a kiválási tárgyalások mihamarabbi megkezdésére szólították fel Nagy-Britanniát. Ehhez azonban a brit kormánynak először hivatalosan be kellene jelenteni az ország kilépési szándékát, ami egyelőre úgy tűnik, hogy akár októberig is várathat magára. David Cameron brit miniszterelnök már a népszavazást követő napon bejelentette, októberig leköszön kormányfői hivataláról, és a kilépési tárgyalások levezénylését utódjára hagyja.

A brüsszeli diplomata arról is beszámolt, hogy a brit EU-népszavazás óta több ezer e-mailt kaptak az eredmény miatt sajnálkozó britektől - olyanoktól is, akik a kilépésre szavaztak, és ezt azóta megbánták. "A britektől egy évtizede folyamatosan érkező gyűlölködő e-mailek óta ez az első alkalom, hogy szerelmes levelekkel árasztanak el minket" - jegyezte meg.

Nagy-Britanniában június 23-án tartottak népszavazást arról, hogy a szigetország továbbra is az Európai Unió tagja maradjon-e. A hivatalos adatok szerint a referendumon voksukat leadott brit választók 52 százaléka szavazott a kilépésre, 48 százaléka pedig a bennmaradásra.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!