"Nem zárnám ki, hogy (London) talán sohasem fogja megtenni (a bejelentést)" - mondta vasárnap este a név nélkül nyilatkozó diplomata.
A brüsszeli forrás nem fejtette ki, abból indult-e ki, hogy Nagy-Britannia ehelyett újabb referendumon döntene EU-tagságáról vagy az európai közösségtől való elválás folyamatát a végtelenségig elhúzná, hogy maga számára a lehető legjobb alkut csikarja ki.
A LEGFONTOSABB HÍREK A BREXITRŐL
Az uniós intézmények és az európai parlamenti frakciók vezetői pénteken a kiválási tárgyalások mihamarabbi megkezdésére szólították fel Nagy-Britanniát. Ehhez azonban a brit kormánynak először hivatalosan be kellene jelenteni az ország kilépési szándékát, ami egyelőre úgy tűnik, hogy akár októberig is várathat magára. David Cameron brit miniszterelnök már a népszavazást követő napon bejelentette, októberig leköszön kormányfői hivataláról, és a kilépési tárgyalások levezénylését utódjára hagyja.
A brüsszeli diplomata arról is beszámolt, hogy a brit EU-népszavazás óta több ezer e-mailt kaptak az eredmény miatt sajnálkozó britektől - olyanoktól is, akik a kilépésre szavaztak, és ezt azóta megbánták. "A britektől egy évtizede folyamatosan érkező gyűlölködő e-mailek óta ez az első alkalom, hogy szerelmes levelekkel árasztanak el minket" - jegyezte meg.
Nagy-Britanniában június 23-án tartottak népszavazást arról, hogy a szigetország továbbra is az Európai Unió tagja maradjon-e. A hivatalos adatok szerint a referendumon voksukat leadott brit választók 52 százaléka szavazott a kilépésre, 48 százaléka pedig a bennmaradásra.
MTI