2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Angela Merkel lehetségesnek mondta, hogy nem születik megállapodás az unió 2014 és 2020 közötti keretköltségvetéséről a tagországok állam-, illetve kormányfőinek csütörtök este kezdődő brüsszeli tanácskozásán.

A német kancellár újságíróknak nyilatkozott, amikor megérkezett az Európai Tanács székházába. Útja először Herman Van Rompuyhöz, a tagállami csúcsvezetők testületének elnökéhez vezetett, aki az este kezdődő plenáris találkozó előtt külön-külön kétoldalú megbeszélést folytat mind a 27 tagország, valamint a jövő nyáron minden bizonnyal EU-taggá váló Horvátország első számú vezetőjével.

"Az a fontos, hogy megoldást találjunk. Azt nem tudom, hogy ez most ez alatt a két nap alatt megtörténik-e. Németország célhoz akar érni, de lehet, hogy ehhez további szakaszra lesz szükség" - mondta a kancellár, akinek országa az EU legnagyobb nettó befizetője, és ennek megfelelően takarékoskodni akar az uniós kiadásokkal.

Merkel brüsszeli programjában csütörtök délután külön találkozó szerepelt Francois Hollande francia köztársasági elnökkel. Hollande - szintén a Van Rompuyjel való találkozóra érkezve - nem bocsátkozott esélylatolgatásba. Azt hangsúlyozta, hogy Franciaország és Európa érdekében áll forrásokat előteremteni a kutatás, az innováció, a közlekedés és az infrastruktúra céljaira. Nem mulasztotta el megjegyezni a közös agrárpolitika fontosságát sem, mondván, az teszi lehetővé a lakosság élelmezését, az élelmiszerbiztonságot. Franciaország a legnagyobb kedvezményezettje a mezőgazdasági termelők uniós támogatási programjának.

Mario Monti olasz miniszterelnök érkezési nyilatkozata szerint a mostani költségvetési csúcsnak hármas célja van: tisztességes megoldást kell találni, szolidaritást kell mutatni, és biztosítani kell a források hatékony felhasználását. Monti szavai összegzően tartalmazzák azokat az eltérő szempontokat, amelyeket az egyes tagállami vezetők hangsúlyoznak a keretköltségvetésről szóló vitában. A nettó kedvezményezettek például - a szolidaritásra hivatkozva - ellenzik a kohéziós (felzárkóztatási) források drasztikus lefaragását, míg a jómódú "donorok" a közösségi célokra adott pénzek " eddiginél jobb felhasználására" szeretnének garanciákat kapni.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!