2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Nagy-Britannia gazdasága jelentősen lelassulhat - figyelmeztetnek brit lapok.

A The Sunday Times-ban Robert Watts arról ír, hogy a brit kormány stratégiája szerint az export húzná ki a válságból a gazdaságot, mivel a korábban követett két út, a kormányzati kiadások növelése és a fogyasztás ösztönzése már nem járható. Ezeket a terveket nehezíti ugyanakkor, hogy a brit export két legjelentősebb felvevő piaca, az Egyesült Államok és Európa maga is nehézségekkel küzd. 

Mindeközben a brit háztartásoknak a növekvő infláció, így például az élelmiszerek, az energia, az üzemanyag árának növekedése okoz gondot. 

A cikk kiemeli: a legtöbb elemző szerint Nagy-Britannia még mindig jobb helyzetben van, mint más országok, és várhatóan elkerüli a W-alakú recessziót. Azonban ha a piaci zavarok folytatódnak, és az európai vezetők képtelenek lesznek megfelelő választ adni a helyzetre, a kilátások kedvezőtlenebbül alakulhatnak.

A The Sunday Telegraph-ban Peter Oborne megállapítja: jelenleg még rosszabbak a kilátások, mint 2008-ban voltak, akkor ugyanis a döntéshozók kezében sok olyan hatékony eszköz volt a helyzet megoldására, amelyek most nem állnak rendelkezésre. Ráadásul akkor a világgazdaság is jobb állapotban volt Kína erőteljes növekedése miatt, azonban az ázsiai országot sújtó magas infláció miatt jelenleg a kínai segítség sem jöhet szóba.

Tovább rontja a helyzetet - írja Peter Oborne -, hogy Nagy-Britanniában - több más nyugat-európai országhoz hasonlóan - az elmúlt években emelkedett az államadósság, ami ugyancsak szűkíti a megoldások körét. Mint kiemelte: "az euróövezet nagyon közel van az összeomláshoz", és London nem tehet semmit ennek megakadályozására. Kiemeli ugyanakkor, hogy George Osborne pénzügyminiszter eddig helyes lépéseket tett a brit deficit csökkentésére.

A The Observerben Will Hutton azt hangsúlyozza: ha a lakossági és állami adósságállományt sikerül fenntartható szintre hozni, és a növekedés helyreáll, a világgazdasági rendszert úgy kell átalakítani, hogy a jövőben elkerülhető legyen egy hasonló helyzet kialakulása. Nagy-Britanniának vezető szerepet kell vállalnia az új nemzetközi szabályok lefektetésében - írja. 

Úgy véli, a cél az, hogy olyan lépéseket tegyenek, amelyekkel megoldást találhatnak a visszafizethetetlen magánhitelekre.
 
MTI 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!