3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az amerikai kormány nem támogatja egy olyan nemzetközi pénzügyi szabályozási mechanizmus létrejöttét, amelynek nemzetek feletti jogkörei lennének - írta a csütörtöki The New York Times.

Washingtonban rendezik meg 10 nap múlva a globális pénzügyi válsággal foglalkozó első világértekezletet, amelyen a fejlett és fejlődő világot képviselő G20 csoport tagjai vesznek részt.

"Ez a találkozó nem arról szól, hogy elvetnénk a piaci elveket vagy létrehoznánk egy globális piacszabályozást" - szögezte le az újságnak a Bush-adminisztráció egy névtelenséget kérő vezető beosztású tisztviselője, aki hozzátette, "ezt nagyon kevesen támogatják".

A tisztviselő azt is közölte: várakozása szerint a befektetési alapok szabályozásának ügye nem fog szerepelni a csúcs legfontosabb kérdései között, jóllehet Franciaország és más európai államok ezek szigorúbb felügyeletét szorgalmazzák.

A The New York Times szerint a várakozások lehűtése csalódást okozhat Európában. Az utóbbi napokban ugyanis egyre több szó esett arról, hogy esetleg egy új Bretton Woods-i konferencia van készülőben (az 1944-es New Hampshire állambeli tanácskozáson hoztak létre több, háború utáni pénzügyi intézményt). Washington a jelenlegi intézmények megerősítésére, nem pedig lecserélésére törekszik.

A Fehér Ház nem támogatja azokat az elképzeléseket, hogy jelentős mértékben meg kellene növelni a Nemzetközi Valutaalap (IMF) finanszírozását, amely a lap szerint "hitelez Izlandnak, Magyarországnak és Ukrajnának, a közelmúltban hitelkeretet nyitott a likviditási nehézségekkel küzdő országok számára". Egy másik amerikai kormányzati tisztviselő megjegyezte: a 200 milliárd dolláros hitelkészletű IMF "úgy tűnik, meglehetősen komoly forrásokkal rendelkezik".

A Fehér Ház nem közölte, hogy a november 14-15-re tervezett G20-találkozóra meghívták-e Barack Obama megválasztott elnököt is.

A mandátumának utolsó hónapjait töltő, "béna kacsa" amerikai kormány azt reméli a pénzügyi csúcstalálkozótól, hogy azon fontos nyilatkozatot fogadnak el a válság okairól, illetve azokról a főbb elvekről, amelyek alapján a jövőben megelőzhető lesz egy hasonló krízis.

A The New York Times a napokban arról írt, hogy nem fűz nagy reményeket a G20-csoport tanácskozásához. Mint megjegyezte, Bush elnöknek semmiféle tekintélye nincs, ha a nemzeti és nemzetközi pénzügyi rendszer szabályozásáról van szó a jövőbeni válságok elkerülése érdekében. Bush ugyanis a hatalmas pénzügyi összeomlás ellenére még ma is "a korlátozás nélküli piacok önszabályozó képességét magasztalja" - írta az újság.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!