2p

Tudni szeretné, mi vár Önre 2025-ben?
Mit okoz, hogy ingatlancélra is elkölthetőek a nyugdíjmegtakarítások?
Hogyan érinti ez a piacokat, merre mennek az ingatlanárak és az épitőipari árak?
Pogátsa Zoltán, Farkas András, Nagygyörgy Tibor
és sok más kíváló szakértő ezúttal élőben osztja meg nézeteit!

Találkozzunk személyesen!

2024. november 21. 16:00 Budapest

Részletek és jelentkezés itt

Közös munkacsoportot állít fel a német és a francia kormány, hogy mind szorosabbá váljék az együttműködés az euróövezeti válság kezelésében - közölte a német és a francia pénzügyminiszter hétfőn Berlinben.

Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter francia kollegájával, Pierre Moscovicival folytatott tárgyalását követően elmondta: a napokon belül felálló stáb feladata, hogy összehangolja Berlin és Párizs álláspontját mindenekelőtt a tervezett bankunióval, a költségvetési- és valutaunió elmélyítésével, valamint a Görögországgal kapcsolatban várható döntésekkel összefüggésben.

A csoport készíti elő például mindazokat a lépéseket, amelyekről Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia elnök tárgyalt Antonisz Szamarasz görög kormányfővel - mondta Schäuble.

Hozzátette: az együttműködés kiterjed a spanyol bankválság és az euróövezeti gazdaság beindításának kérdéseire is. A spanyol bankrendszer tőkehelyzetének megerősítését célzó program végrehajtásáról a két miniszter személyesen egyeztet a madridi kormánnyal.

Pierre Moscovici elmondta: a francia-német együttműködés döntő fontosságú, hiszen a küszöbön álló döntéseken múlik az euróövezet egysége, fenntarthatósága és stabilitása.

Megfigyelők szerint a májusban hivatalba lépett új francia elnök és Angela Merkel között kezdetben nem volt meg az az összhang, amely Hollande elődje, Nicolas Sarkozy és Merkel kapcsolatát jellemezte. A fiskális paktummal kapcsolatban például Merkel rendszerint a fegyelmezett államháztartási politikát emelte ki, míg Hollande arról beszélt, hogy a paktumot ki kell egészíteni a gazdasági növekedést ösztönző elemekkel. Ugyanakkor a görög válság kezelésével kapcsolatban a napokban megmutatkozott, hogy Berlin és Párizs egyaránt törekszik hatékony együttműködés kialakítására.

Angela Merkel és Francois Hollande az előző héten először munkavacsorán egyeztetett a görög válság kezeléséről, majd külön-külön találkoztak az athéni kormány vezetőjével. A találkozók után a német kancellár és a francia elnök is azt hangsúlyozta, hogy Görögországnak az euróövezetben kell maradnia, a tagság megtartásának feltétele pedig a nemzetközi hitelprogramokban szereplő reformok végrehajtása. Kiemelték, hogy konkrét döntéseket csak a hitelezői trojka jelentésének elkészülte után lehet hozni.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!