2p

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Magyarország egyike azon négy európai országnak, melyekben növekedett annak a kockázata, hogy a késedelmes vagy nem fizetések miatt komoly problémák állhatnak elő, míg Európa nyolc másik országában e kockázat csökkenése figyelhető meg az Intrum Justitia legfrissebb "Európai Fizetési Kockázati Index" vizsgálata szerint.

Magyarországon a fizetési kockázat 2006 őszén tovább növekedett, ezzel a 2004. évi tavaszi értékhez képest jelentősen magasabb kockázati szintet ért el - áll az Instrum Justitia sajtóközleményében. A kintlevőség-kezelő cég tízezer üzletember bevonásával készítette el legújabb Európai Kockázati Index (EPI) kutatását. A fizetési kockázat nem pusztán túl magas, de folyamatosan növekszik is. Ez a tendencia egyedülálló azon új EU-tagállamok körében, amelyek részt vesznek az Intrum Justitia fizetési kockázati kutatásaiban. Minden más gazdaság - Cseh Köztársaság, Lengyelország, Észtország, Lettország és Litvánia - kockázati mérőszámai 2004. évi őszi adatokhoz képest pozitív irányban változtak.

Magyarországon a szállítói tartozásokat 16,8 napi késedelemmel egyenlítik ki (2004. tavaszán ez a szám 15,1 volt), és a régen lejárt követelések (60 napnál régebben) aránya 17 százalékról 24-re emelkedett. A fizetési veszteség aránya is növekedett: míg ez 2004 tavaszán 2,3 százalék volt, addig 2006 őszére elérte a 2,9 százalékot.

Magyarország mellett Olaszországban, Finnországban és Portugáliában is növekedett a fizetési kockázat. Belgiumban, Svájcban és Lengyelországban figyelhetők meg a fizetési kockázattal kapcsolatos legjobb adatok, és Skócia, Anglia/Wales, Lettország, Németország és Spanyolország is pozitív tendenciát mutatnak. Ugyanakkor a Németországban megfigyelhető pozitív tendencia csak az üzleti szektor (B2B) újabb kockázatcsökkenésére vonatkozik, míg a B2C szektorra változatlanul a negatív tendencia érvényes.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!