Az amerikai elnök a találkozó után tartott sajtótájékoztatón elmondta: a legfejlettebb és a legnagyobb fejlődő országokat, valamint az Európai Uniót tömörítő csoport munkahelyek millióit mentette meg és feltartóztatta a visszaesést. A Pittsburgh-ben rendezett tanácskozáson kötött megállapodások pedig a biztonságos, fenntartható növekedést készítik elő.
Barack Obama hangsúlyozta: tovább kell folytatni az összehangolt gazdaságélénkítő programokat. A piaci buborékok kialakulását és hatalmas megrázkódtatással járó szétrobbanását biztos alapokra épített, fenntartható gazdaságfejlődési modellnek kell felváltania - mondta az amerikai elnök.
Ennek érdekében a pénzügyi szektorban érvényesítik a felelősség és a hosszú távú eredményesség elvét, és a nemzetközi együttműködés új formáit vezetik be. A G20 csoport lesz a gazdasági ügyekben a legfőbb egyeztető fórum, a Nemzetközi Valutaalapban (IMF) pedig nagyobb befolyáshoz jutnak a feltörekvő országok - sorolta az amerikai elnök.
Barack Obama megemlítette, hogy a korábbi csúcstalálkozókhoz képest Pittsburgh-ben nyugodtabb volt a hangulat az utcákon. Kevésbé voltak hevesek a demonstrációk, de a néhány ezer tüntetőnek is meg kellene értenie, hogy a világ vezetői olyan globális gazdasági rendszer kidolgozásán fáradoznak, amely a szegény emberek javát szolgálja.