"Miután az a pénz, amit a bankok tisztességtelenül elvettek, visszajár, ez a legtöbb esetben úgy fog történni, hogy a még fennálló tartozást ennyivel csökkenteni fogják, tehát az emberek adóssága is radikálisan csökkenni fog ennek következtében" - mondta a kormányfő.
Hozzátette, az elszámolási törvényjavaslat pénteken kerül nyilvánosságra, ami után "egy ország fog osztani, szorozni, számolni", hiszen egyenként kell minden hitelszerződést újraszámolni.
mfor.hu szerk: ez az egyharmad több, a Rogán Antal féle 25 százaléknál, és nagyjából azokat a számokat tartalmazza egy 2007-es átlagos lakáshitelre, amit az mfor.hu kalkulátora is számol.
A bankok pedig ki fogják fizetni ezeket az összegeket - folytatta -, és "ha nincs ennyi most a bankokban, akkor majd a tulajdonosaik be fogják oda tolni ezeket az összegeket, hogy a bankok továbbra is működhessenek és egyben a bírósági ítéleteket is teljesíteni tudják".
A devizahitelek forintosítását firtató kérdésre Orbán Viktor azt mondta, ez továbbra is cél, "el akarjuk tüntetni a devizahitel-rendszert, mert ez meggyötri az embereket, kiszolgáltatott helyzetbe hozza őket". Ám ezek a tárgyalások még el sem kezdődtek, "ez egy másik történet" - jelezte.
A brüsszeli megállapodásról
A magyar kis- és középvállalkozások (kkv) a korábbinál jóval több lehetőséghez jutnak majd a következő hét évben az uniós források felhasználásáról Brüsszellel kötött partnerségi megállapodás alapján, közölte a kormányfő.
A miniszterelnök - akinek José Manuel Barroso, az Európai Bizottság leköszönő elnöke csütörtökön Budapesten adta át a partnerségi megállapodás dokumentumait a 2014-2020 közötti EU-s források felhasználásáról - úgy fogalmazott: azzal, hogy az uniós pénzek 60 százaléka gazdaságfejlesztésre megy majd, "a magyar kkv-k körülbelül négyszer-ötször akkora lehetőségekhez jutnak a következő hét évben, mint ami elérhető volt számukra az elmúlt hét évben".
mfor.hu