2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke szerint elengedhetetlen a gazdaságfilozófiai váltás Magyarországon, újjá kell szervezni a gazdaságot, s ebben a kamara megkerülhetetlen.

Parragh László csütörtökön Debrecenben, a Hajdú-bihari Napló által készített, a megye gazdálkodóinak teljesítményét elemző TOP 100 kiadvány bemutatóján kifogásolta, hogy Magyarországon az EU-forrásoknak csupán a 13 százalékát fordítják gazdaságélénkítésre. A kamarai vezető szerint hibás volt a kormány konvergenciaprogramja, az EU-források felhasználása és elmaradtak a strukturális reformok, átalakítások.

A Bajnai-kormány ígéreteit sorolva sikeresnek nevezte a költségvetési egyensúly fenntartását, ugyanakkor - mint mondta - nem sikerült a gazdaság dinamizálása. Mindemellett a kamara elnöke szerint dicséret illeti a kormányt az ország iránti bizalom helyreállításáért tett erőfeszítésekért, ma ugyanis jobb az ország megítélése, mint korábban volt.

A kamarai vezető szólt arról is, hogy Magyarországon nagyon magas, átlagosan 12 százalék a vállalkozói hitelkamat, miközben például az ugyancsak nemzeti valutával rendelkező Csehországban ennek a harmada.

Parragh László ostorozta a korrupciót, megemlítve, hogy Magyarország a 39. helyről a 47-re csúszott, s ezzel valahol félúton van Ausztria és Románia között. Külön megemlítette, hogy az állami nagyberuházásoknál 10-20 százalék közötti a korrupciós díj. Végezetül Parragh László kifejtette: 2009 és 2010-ben a piac szűkülése miatt mintegy 1.200 milliárd forinttal csökken a vállalkozások jövedelmezősége.

Nagy Tibor Miklós, az APEH Észak-alföldi Regionális Igazgatóságának igazgatója a fórumon elmondta: Hajdú-Bihar 100 legjelentősebb vállalkozásának a nettó árbevétele az össz-árbevétel 60,6 százaléka, míg a 191 milliárd forintos nettó adóbefizetésből 20,1 százalékot ez a kör fizeti be.

A nettó árbevétel szerint Hajdú-Bihar három legnagyobb vállalkozása a Tigáz Zrt., a nádudvari Kite Zrt. és a debreceni Teva Gyógyszergyár Zrt. A TOP 100 vállalkozás összesen több mint 38,6 milliárd forintot fizetett be tavaly adóként a központi költségvetésbe.

MTI/Menedzsment Fórum 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!