Az 1996-ban alakult, Treasury Club néven emlegetett hazai szervezet elnöke, Ónody Tamás elmondta: szövetségük jelenleg 32 tagból áll, köztük multinacionális nagyvállalatok (General Electric, E.On, Henkel, Siemens) és olyan magyar cégek pénzügyi vezetői, mint például a Malév, a Mol vagy éppen a Wallis. A tagok klubrendszerű havi találkozókon ismerkedhetnek meg a vállalati pénzügyek kezelésének legújabb tendenciáival, tapasztalataival, külső és - az EACT-tagság segítségével - nemegyszer külföldi előadók révén kaphatnak tájékoztatást.
Ónody szerint a vállalati pénzügyi szakemberek mozgástere az elmúlt években folyamatosan csökkent Magyarországon, a multik a pénzügyi folyamatokat fokozatosan csoportszinten, összevontan irányítják. A Treasury Club elnöke szerint a folyamat Magyarország euróövezetbe történő belépésével tovább gyorsul.
Globálisan is fontos kérdés, hogy miként változik majd a vállalati pénzügyi vezetők szerepe. A JP Morgan alapkezelő 2006-os felmérése szerint a pénzügyi tervezés kerül előtérbe a kis- és középvállalatok esetében.
A felmérés szerint a befektetési oldalon a pénzpiaci alapok reneszánszát éljük: a vállalatok 82 százaléka fektet ebbe az instrumentumba. Az átalakulás egyértelmű jele, hogy a pénzkezelés terén a megkérdezett pénzügyi vezetők szerint a jelenlegi 28 százalékról 38 százalékra növekedhet a globális ügyletek szerepe, miközben a helyi autonóm pénzügyi döntések aránya a jelenlegi 16 százalékról 5 százalékra csúszik vissza, írja a Napi Gazdaság.