2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Pénteken és szombaton Budapesten rendezi meg közgyűlését a nemzetközi vállalati pénzügyi vezetők európai szövetsége (EACT). A 2002 májusában alapított szervezetbe 2004 óta már nemcsak az euróövezetbe tartozó országok szakmai szervezetei nyerhetnek felvételt, a szövetség egységes uniós szintű partnere kíván lenni a vállalatok pénzügyi vezetőinek. A szövetség jelenleg 16 ország 17 tagszövetségét fogja össze, a tagok között van a magyar Vállalati Pénzügyi Vezetők Egyesülete is, írja a Napi Gazdaság.

Az 1996-ban alakult, Treasury Club néven emlegetett hazai szervezet elnöke, Ónody Tamás elmondta: szövetségük jelenleg 32 tagból áll, köztük multinacionális nagyvállalatok (General Electric, E.On, Henkel, Siemens) és olyan magyar cégek pénzügyi vezetői, mint például a Malév, a Mol vagy éppen a Wallis. A tagok klubrendszerű havi találkozókon ismerkedhetnek meg a vállalati pénzügyek kezelésének legújabb tendenciáival, tapasztalataival, külső és - az EACT-tagság segítségével - nemegyszer külföldi előadók révén kaphatnak tájékoztatást.

Ónody szerint a vállalati pénzügyi szakemberek mozgástere az elmúlt években folyamatosan csökkent Magyarországon, a multik a pénzügyi folyamatokat fokozatosan csoportszinten, összevontan irányítják. A Treasury Club elnöke szerint a folyamat Magyarország euróövezetbe történő belépésével tovább gyorsul.

Globálisan is fontos kérdés, hogy miként változik majd a vállalati pénzügyi vezetők szerepe. A JP Morgan alapkezelő 2006-os felmérése szerint a pénzügyi tervezés kerül előtérbe a kis- és középvállalatok esetében.

A felmérés szerint a befektetési oldalon a pénzpiaci alapok reneszánszát éljük: a vállalatok 82 százaléka fektet ebbe az instrumentumba. Az átalakulás egyértelmű jele, hogy a pénzkezelés terén a megkérdezett pénzügyi vezetők szerint a jelenlegi 28 százalékról 38 százalékra növekedhet a globális ügyletek szerepe, miközben a helyi autonóm pénzügyi döntések aránya a jelenlegi 16 százalékról 5 százalékra csúszik vissza, írja a Napi Gazdaság.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!